Kamu hizmetlerinin yürürlüğünün aksamadan ve kaliteli bir şekilde sürdürülebilmesi maksadıyla kamu personellerine ihtiyaç duyulur. Her bir devlet kurumu, yıllık periyotlarda kamu personeli ihtiyacını belirleyerek, personel alımları gerçekleştirir. Bakanlıklar tarafından açıklanan iş ilanları ile kamu personeli olmak ve devlet güvencesinde çalışabilmek mümkün oluyor.

Bakanlıkların Personel Alım İlanları

Tüm bakanlıklar mevcut işleyişleri kapsamında yılın farklı dönemlerinde personel alım ilanlarına çıkmaktadır. Bakanlık bünyesinde görev almak isteyenlerden pozisyon ve birim çerçevesinde farklı özellikler talep edilebilmektedir. Örneğin günümüzde Bakanlıklarda görev almak için bazı pozisyonlarda KPSS puanına ihtiyaç duyulurken, bazı pozisyonlar için böyle şartlar bulunmuyor. Böylelikle iş arayanlar tam kendilerine uygun ve devlet güvenceli bir iş sahibi olabiliyor.

Bakanlıkların yayınladıkları personel alım ilanlarına Türkiye’nin ilan portalı “ilan.gov.tr” adresinden takip edebilirsiniz. Hemen platforma üye olabilir ve yayınlanan güncel bakanlık personel alım ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 154 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ankara’da bulunan taşra teşkilatında görev almak üzere toplam 154 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar başvuru yapabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak personel alımları mimarlık, mühendislik, şehir plancısı, tekniker ve teknisyen pozisyonları için 154 farklı sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Sözlü sınav ile yapılacak değerlendirmeye katılabilmek için ilgili pozisyona yönelik belirlenen unvan, eğitim kariyeri, puan türü, yeri ve sayısı konusundaki tüm koşulları sağlıyor olmak gerekmektedir.

Atatürk Orman Çiftliği Personel Alım İlanı

Atatürk Orman Çiftliği tarafından yayınan personel alımı kapsamında işçi kadrosunda görev almak üzere eski hükümlü veya terör mağduru beden işçisi olarak daimi işçi statüsünde alınacağı belirtildi. KPSS puanı bulunan, güvenlik soruşturmasından geçen, askerlikle ilişiği bulunmayan, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan(SGK) emeklilik, yaşlılık veya malul aylığı almıyor olmak gerekmektedir. Ayrıca yükseköğretim ön lisans mezunu olunması da aranan şartlardan birisidir.

Girilecek sınavda başarılı olunmasının ardından sözlü sınava katılım hakkı elde edilebiliyor. Kapsamlı bir devlet personeli incelemesinden başarıyla geçilmesi ve sözlü sınavda başarıya ulaşılması halinde 2 aylık deneme süresine başlayabiliyor.