Ekonomideki dalgalanmalar ve yüksek enflasyon rakamlarıyla mücadele edilen bu dönemde 2022’inin ikinci yarısında memurların alacakları zam konusu da gündemden düşmüyor. Milyonlarca emeklinin merakla beklediği Temmuz memur maaşı zammı ile ilgili son gelişmeler, sevindirdi. İşte memurların Temmuz ayında alacakları maaş tutarı!

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

TÜİK 4 Aylık Enflasyon Verilerini Duyurdu

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) kısa bir süre önce 2022 yılı Ocak ile Nisan ayları arasındaki enflasyon rakamlarına dair verileri açıkladı. 2022’nin ilk 4 aylık dönemine ilişkin TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerinde enflasyon oranının 31.71 seviyesine kadar çıktığı görüldü.TÜİK tarafından açıklanan verilerde enflasyonun artışının devam ettiğinin görülmesi memurların her yıl Temmuz ayında aldıkları enflasyon farkı zam oranını da ortaya çıkartı. Memur maaşları için şimdiden açıklanan enflasyon verilerine göre alacakları enflasyon farkı zam oranının %24.21 olduğu görülüyor.

Mesleklere Göre Temmuz Memur Maaşları Belli Oldu!

TÜİK tarafından Ocak ile Nisan ayları arasına ilişkin açıklanan enflasyon verileri çerçevesinde Temmuz ayında memurların alacakları enflasyon farkı zammı şimdiden oldukça yüksek olarak görüldü. Böylelikle 2022 Temmuz ayında memur maaşlarına minimum %24.21 oranında bir zam gelecek. Buna göre meslek gruplarına göre 2022 Temmuz ayında memur maaşlarına gelecek zam oranları da belli oldu. İşte meslek kollarına göre 2022 Temmuz’da maaş tutarları;

  • Genel Müdür pozisyonu(4’te 1) 27.987 TL,
  • Şube Müdürü pozisyonunda(Üniversite mezunu) 14.679 TL,
  • Memur pozisyonunda(Üniversite mezunu) 8.993 TL,
  • 1.Sınıf Kaymakam pozisyonunda 25.599 TL,
  • Başkomiser pozisyonunda(3’te 1) 14.645 TL,
  • Polis Memuru pozisyonunda (8’de 1) 12.735 TL,
  • Doktor(Uzman) pozisyonunda 17.466 TL

Olarak açıklandı.

Temmuz Enflasyon Tahmini Açıklandı

Enflasyon rakamlarındaki artışın önlenemediği 2022’de Merkez Bankası’ndan Temmuz ayı için enflasyon rakamları da olumsuz olarak çıktı. Merkez Bankası’nın kısa bir süre önce açıkladığı 2022’nin ilk 6 aylık enflasyon tahmini de artış gösterdi. Buna göre Merkez Bankası’nın anketine göre Temmuz ayında yılın ilk 6 aylık enflasyonunun %41 olacağı açıklandı.

Merkez Bankası tarafından açıklanan enflasyon beklentisinin isabetli olması durumunda memurlar için Temmuz memur maaşı zammı için enflasyon farkının %33.5 gibi devasa bir oran olacağını gösteriyor.