Seçim gündemi kızıştıkça siyasilerin birbirlerine yönelik eleştirileri ve atışmalarında da hızlı bir artış oluşmaya başladı. İttifakların birbirleri ile ilgili söylemlerinin yanı sıra İktidar partisi Ak Parti'ye yönelik olarak muhalefetten sesler de her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hayat pahalılığı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Sözleri ile hükümeti hedef alan Akşener, kaban ve montlar için bazı bankaların taksit yapmaya başlaması hakkında konuştu. İşte haberin detayları!

Akşener Hükümete Yüklendi

Siyaset gündeminin oldukça yoğunlaşmaya başladığı bu günlerde son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümete ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Ekonomide yaşanan fiyat artışlarına ve hayat pahalılığına değinen Akşener, bazı bankaların kaban ve mont fiyatlarına kış öncesinde üç yıllık taksit imkanı sunmasını gündemine aldı. Konuya dair Akşener; " Erdoğan'ın trajik ekonomi masalında bir mont parası için 3 yıllık taksit gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Partisinin Meclis'teki Grup Toplantısında önemli açıklamalar yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasında hayat pahalılığı ve kötü ekonomik duruma ilişkin hükümete yüklendi. Akşener konuşmasında; "Gogol bile bu kadarını yazamadı. Gogol'un Palto hikayesindeki baş karakter bile Palto parasını, 6 ayda toplamıştı. Sayın Erdoğan'ın trajik ekonomi masalında ise bir mont parası için 3 yıllık taksit gerekiyor. Geçtiğimiz hafta açıklanan enflasyon rakamlarıyla birlikte, üretici fiyat endeksi yüzde 157,7'ye ulaşarak, 40 yıllık rekorunu kırdı. Üstelik, tüketici fiyat endeksi de, yüzde 85 buçuğa ulaşarak 1998 yılının Haziran ayından sonraki, en yüksek artış oranıyla, son 24 yılın rekorunu kırdı." dedi.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Kimler Kimlerle Yan Yana Geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ekonominin yanı sıra Anayasa yapım süreci için bir araya gelen AK Parti ve HDP'li milletvekilleri için de "Açılımcılar kumpanyası" ibaresini kullandı. Konuya ilişkin yaptığı açıklamada, " AK Parti vekilleri, PKK'yla bir tuttukları HDP ile aynı masaya otururken utanmadılar. İşin ilginç tarafı, HDP vekilleri de genel başkanlarını tutukladığı, belediyelerine kayyum atadığı için sabah akşam eleştirdikleri AK Parti ile aynı masaya oturmaktan zerre utanmadılar. Kadere bakın, kimler kimlerle yan yana geldi. Bu Makyavelist görüşme vesilesiyle takke düşmüş, kel görünmüştür." dedi.