Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Gelecek yıl gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri için siyaset gündemi oldukça hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Özellikle Ak Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğu biliniyor ve resmi olarak açıklandı. Ancak 6’lı masa olarak ifade edilen ve CHP, İYİ Parti gibi partilerin yer aldığı grubun cumhurbaşkanı adayı henüz netlik kazanmadı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den ise önemli açıklamalar geldi. İşte Akşener’in cumhurbaşkanı adaylarıyla ilgili açıklamaları!

Akşener’den Cumhurbaşkanı Adayı Açıklamaları

Türkiye, gelecek yıl gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimlerini konuşmaya devam ediyor. 6’lı masanın üyelerinden İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’den cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili önemli açıklamalar geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında cumhurbaşkanı adaylarının kim olacağı konusunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kendisine gelen çağrıya da yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Daveti

Genel Başkan Merak Akşener, kendilerinin 6’lı masadan kalkmayacağını belirtti. Cumhurbaşkanı’nın söz konusu davetinin 20 yıldır mevcut olduğunu ve kendisinin 2001’den beri davet edildiğini belirtti. Kendisinin bir yol gitmeye çalıştığını ancak prensiplerin uygun olmadığını gördüğünü ve bu nedenle ayrıldığını belirtti. 2017’de partilerini kurduktan sonra da dönem dönem bu davetin tekrarlandığını da dile getirdi.

Evlere Ücretsiz İnternet

Meral Akşener, açıklamalarının devamında belediyeler tarafından tablet dağıtımı gerçekleştirildiğini belirtti. Ancak bu tabletlerin yandaş çocuklarına verildiğini gördüğünü de dile getirdi. Kendisinin evlere internetin bedava verilmesi gerektiğinden yana olduğunu belirtti. Akşener, açıklamalarının devamında Cumhur İttifakı için “kumar masası” yakıştırmasında bulundu ve bunun son derece yanlış olduğunu belirtti.

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun Adaylığı

Kendisinin Mansur Yavaş ile son günlerde iddia edildiği gibi telefon görüşmeleri gerçekleştirmediğini belirtti. Akşener, Yavaş ile sadece etkinliklerde kalabalık içerisinde bir araya geldiğini, özel görüşmelerinin en son Kurban Bayramı’nda program kapsamında davet getirdiği zaman olduğunu söyledi.

6’lı masada ise hem Mansur Yavaş hem de Ekrem İmamoğlu’nun aday gösterilmesi halinde ise kendilerinin asla hayır demeyeceklerini belirttiğini de söyledi. Kendilerinin her iki isimden de herhangi bir mahcupluk durumuyla karşılaşmadığını belirtti.