Dün gece saat 23.000 sıralarında Mersin'in Mezitli ilçesi Tece Mahallesi'nden gelen haberlere göre mahallede bulunan polis evine PKK'lı iki kadın terörist tarafından silahlı bir saldırı düzenlendi. Polisevine lüks bir otomobille gelen teröristler polisevinin nizamiyesinde nöbet tutan polislere uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırı sonrasında polislerin anında karşılık vermesi üzerine teröristler ve polisler arasında bir çatışma çıktı. Çatışma esnasında silah sesleri ve patlamalar bölgede endişe yaratırken çatışmada 2 polis yaralandı. Teröristlerin ise kimlikleri belli oldu!

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Mersin'de Terör Saldırısı

Mersin'in Mezitli ilçesi Tece Mahallesi'nde bulunan polisevine yapılan silahlı saldırı günün gündemine sert bir şekilde düştü. Lüks bir araçla polisevi önüne gelen iki kadın terörist araçtan iner inmez nizamiyede nöbet tutan polislere uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıya silahla karşılık veren emniyet güçleri teröristleri kısa sürede etkisiz hale getirdi. Çatışma esnasında yaralanan ve kaçamayacaklarını anlayan teröristler sırt çantalarında bulunan bombalarla kendilerini patlattı. bu arada

Çatışmada yaralanan ve kaçamayacaklarını anlayan iki kadın terörist ise sırt çantalarında taşıdıkları bombalarla kendilerini patlattı. Güvenlik güçlerinin polisevi çevresinde yaptığı incelemede içerisinde bomba bulunan bir başka çanta ise uzman polisler tarafından imha edildi. Çatışma esnasında evinin balkonunda oturan bir kadın vücuduna kurşun isabet ederek, 2 kişi de patlamada yüksekten düşerek yaralandı. Hastaneye kaldırılan sivillerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilirken durumu ağır olan polis memuru Sedat Gezer, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Diğer yaralı polis memurunun ameliyatı ise başarılı geçti.

Teröristlerden Birisinin Kimliği Belirlendi

Saldırıyı gerçekleştiren ve polisler tarafından etkisiz hale getirilen teröristlerden birisinin kimliği yapılan çalışmalarla tespit edildi. Teröristin PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içinde bulunan Zozan Tolan kod adlı Dilşah Ercan olduğu belirlendi. Daha önceden de terör örgütü faaliyetlerinden dolayı cezaevine girip çıktığı, 2013 yılında da örgütün kırsal yapılanmasına Mersin’den katıldığı belirlenen Dilşah Ercan'ın Kuzey Irak'ta bulunan Kandil'de eğitim aldığı da belirlendi. Örgütün - sözde- özel güç yapılanmasında faaliyet gösterdiği tespit edilen teröristin ayrıca metropollerde eylem amaçlı gönderilecek hazır kadrolar arasında yer aldığı da elde edilen bilgiler arasında.