Yaptıkları ve hareketleriyle dünya genelinde tanınan bir sima haline dönüşen Nusret, özellikle de ünlüler ve önemli olaylar sırasında yakaladığı reklam fırsatlarını kaçırmıyor. Bu çerçevede yakın zamanda Dünya Kupası Final maçı sonrasında, sahaya girerek, hem futbolcularla hem de Dünya Kupası ile poz veren Nusret’ in, sahaya nasıl girdiği ve bu kutlamaya nasıl dahil olduğu tartışma konusu olmuştu.

Dünya kupası kutlamaları sadece takımların oyuncuları ve teknik heyetiyle birlikte devlet başkanları düzeyinde olması gerekirken, Arjantin’ in kupayı kazandığı belli olur olmaz Nusret sahada göründü. Tüm futbolcularla poz veren, Messi’ yi kolundan çekiştirerek poz verdiren Nusret, nihayetinde kupayı eline alarak birçok fotoğraf da çektirdi.

Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

Nusret’ in Sahaya Nasıl Girdiği Tartışma Konusu Oldu

Tüm bu yaşananlar sırasında futbolcuların da kutlama heyecanıyla Nusret’ in reklam çabalarını fark etmediği anlaşılıyor. Nusret’ in girişin yasak olduğu sahaya nasıl girdiği ve bu kutlamaya nasıl eşlik ettiğiyse, geleneksel dünya kupasına yakışmayan bir davranış olarak büyük tepki çekti. Tepkilerin büyümesiyle birlikte, konuyla ilgili FİFA’ da harekete geçti. Arjantin – Fransa final maşı sonrasında, Nusret’ in futbolcularla çektirdiği selfieler hakkında soruşturma başlatıldı.

Nusret Sahaya İzinsiz Girdi

Tepkilere karşı açıklama yapan FİFA, yaşananların bilgi dahilinde olmadığı, Nusret’ in sahaya izinsiz bir şekilde girdiğini belirtti. Final maçı sonrası sahaya inerek, Dünya Kupasını kaldırması hakkında, FİFA soruşturma başlattı. Başlatılan soruşturmanın sonuçlarına göre, Nusret’ in sahaya girmesine izin verenlerin sorumlu tutulacağı ve buna göre bir ceza belirleneceği belirtildi. Nusret’ in konuyla ilgili ceza alıp almayacağı ve bu cezanın nasıl olacağı konusuysa tüm dünyanın gündeminde yer alıyor.
Dünya Kupası’ nın kendisine özgü gelenekselleşmiş kurallarının olmasının yanı sıra, FİFA tarafından bu organizasyon için uygulanan çeşitli kurallarda bulunuyor. Bu kurallara gör de, Dünya Kupası sadece futbolcu ve teknik heyet ile birlikte, devlet başkanları tarafından kaldırılabiliyor. Bugüne kadar Nusret’ in yaptığının benzeri bir olayla daha önce karşılaşılmamıştı. FİFA tarafından bundan sonraki organizasyonlarda, daha fazla dikkat edileceği kesinleşti. Nusret tarafından Dünya Kupası’ nın bir reklam aracı olarak kullanılması, dünya genelinde tepki topladı.