Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İstanbul ve Karadeniz başta olmak üzere birçok yer için uyarıda bulundu. Hava sıcaklıkları düşecek, bazı bölgelerde ise sel riski var…

Meteoroloji ’den yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki 2 gün içerisinde hava sıcaklıklarının 10-12 derece seviyesinde düşeceği tahmin ediliyor. İstanbul’da soğuk hava geçişlerinin yanı sıra yağmur da beklenirken Karadeniz bölgesinde yer alan özellikle Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun’da yaşayan vatandaşlar olası bir sel felaketine karşı uyarıldı.

Hastalıklara Dikkat!

yağmur-1

Tadına Bakanların Tarif İçin Peşinden Koşacağı Lazanya'nın Püf Noktalarını Şeflerden Öğrendik, Aslında Sırrı... Tadına Bakanların Tarif İçin Peşinden Koşacağı Lazanya'nın Püf Noktalarını Şeflerden Öğrendik, Aslında Sırrı...

Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir, yaptığı açıklamalar doğrultusunda şu an 30 derecelerde seyreden hava sıcaklıklarının düşmeye başlayacağını vurguladı. Marmara Bölgesi’nin yanı sıra Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’nun kuzey kesimlerinde de havaların serinlemeye başlayacağını söyleyen Özdemir, Akdeniz ve Ege Bölgelerinde yağış beklemediklerini açıkladı.

Sıcaklıklar Hafta Sonu Yeniden Yükseliyor

ısı düşüyor

İstanbul’da özellikle bugünden itibaren hava sıcaklıklarının bir anda düşeceğini açıklayan Özdemir, bu esnada kronik rahatsızlığı ve bağışıklık sistemi düşük olan kişilerin dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Özdemir; “Sıcaklar Türkiye genelinde daha çok Marmara ve Karadeniz Bölgesi’nde düşecek. Çarşamba gününden itibaren soğuma başlayacak. Perşembe günü de İstanbul için hava sıcaklığı 10 derece kadar düşecek. Hava durumunu takip ederek dışarı çıkmak gerekiyor. Çarşamba ve Perşembe günleri Trabzon, Rize, Sinop ve Samsun gibi illerde yaşayan vatandaşların dikkatli olması lazım. Sel olabilir.” dedi. Hafta sonu itibariyel sıcaklıkların yeniden yükseleceğini söyleyen Dr. Özdemir; “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine ve uyarılarına dikkat etmek lazım. Kışa giriyoruz. Cumartesi gününden itibaren hava mevsim normallerine dönecek. Ancak salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri dikkat edelim. Hava sıcaklıklarında 10 ile 12 derece arasında bir azalma bekliyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.