Meteoroloji yetkilileri tarafından açıklanan hava raporuna göre hava sıcaklıkları 4 ila 6 derece düşecek. Perşembe akşam saatlerinden itibaren ülkeyi etkisi altına alacak olan yüksek hava kütlesi sıcaklıkların bir anda düşmesine neden olacak. İşte detaylar!

Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

Perşembe Gününe Dikkat!

yağmur 3

CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı açıklamalarla vatandaşları uyardı. Yaptığı açıklamalar doğrultusunda Prof. Dr. Şen, “Perşembe akşamı daha kuvvetli bir hava kütlesi geliyor, yağışlı hava kütlesi. O da gene Batı bölgelerimizden başlayacak etkili bir şekilde. Biraz da sel riski yüksek bir hava kütlesi gelecek." ifadelerini kullandı.

İstanbul'da Sıcaklıklar Düşüyor

yağmur 2-1

Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul’a dair de önemli açıklamalarda bulundu. Hem yağışlara hem de hava sıcaklıklarına ilişkin uyarılarda bulunan Şen, “İstanbul'da bugün bu saatlerde başladı yağmur. Gece biraz daha hızlanacak, artacak gök gürültülü sağanak yağış olarak. Yarın sıcaklıklar 5-6 derece düşecek kuzey bölgelerde. Yani bugün 22 derece ise 17 dereceye falan düşecek İstanbul'da. O yüzden giyimimize kuşamımıza dikkat etmemiz gerekecek.” Dedi.

Sel Riski Yüksek

yağmur 1-1

Prof. Dr. Orhan Şey, Perşembe gününden sonrası için de tahminlerini aktardı. Yüksek hava kütlesine karşı da açıklamalarda bulunan Şen, “Sonraki günlere baktığımızda bu yağışlı hava kütlesinden sonra perşembe akşamı daha kuvvetli bir hava kütlesi geliyor, yağışlı hava kütlesi. O da gene Batı bölgelerimizden başlayacak etkili bir şekilde. Biraz da sel riski yüksek bir hava kütlesi gelecek. Nerede etkili olacak? Perşembe akşam saatlerinden itibaren cuma-cumartesi neredeyse Türkiye'nin güney bölgeleri hariç diğer bölgelerde yağış alacak.” Uyarısında bulundu.