HaberEkspresi.NET

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş : İzmir halkı cezalandıracaktır

Karataş, “İzmir gibi milli şuuru yüksek, ulusal birliğin ne demek olduğunu bilen, birçok evladını şehit vermiş hemşehrilerimin, HDP Cumhurbaşkanı adayının tahliyesini isteyen CHP’ye ve dahi diğer partilere oy vereceğini düşünmüyorum.

MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş : İzmir halkı cezalandıracaktır
4 okunma
13 Mayıs 2019 - 19:46

İzmir gibi milli şuuru yüksek, ulusal birliğin ne demek olduğunu bilen, birçok evladını şehit vermiş hemşehrilerimin, HDP Cumhurbaşkanı adayının tahliyesini isteyen CHP’ye ve dahi diğer partilere oy vereceğini düşünmüyorum” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Necat Karataş, Cumhur İttifakı’nın hain dengeleri bozduğunu söyledi. İzmirlilerinde bu kez CHP’yi cezalandıracağını kaydeden Karataş, “İzmir gibi milli şuuru yüksek, ulusal birliğin ne demek olduğunu bilen, birçok evladını şehit vermiş hemşehrilerimin, HDP Cumhurbaşkanı adayının tahliyesini isteyen CHP’ye ve dahi diğer partilere oy vereceğini düşünmüyorum” dedi. Karataş, CHP’nin İzmir İl Başkanına da sert sözlerle yüklendi.

İlkesizliğin bedelini sandıkta ödeyecekler

Özel bir radyo kanalının canlı yayınına konuk olan MHP İzmir İl Başkanı Karataş, Cumhur İttifakı’nda Türkiye’nin, Türk Milleti’nin huzuru ve güvenliği için buluşulduğuna dikkat çekti. Millet İttifakı adında birleşen diğer partilerin Türkiye’nin güvenliğine yönelik bir dertleri olmadığını belirten Karataş, “Adı dışında Milli hiçbir fikri, düşüncesi ve hareketi olmayan Millet İttifak’ın açıklamaları söylemleri son derece düşündürücüdür. Cumhur İttifakının bir mensubu olarak halkımızın üzerinde düşünmesini istediğimiz bir konu var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’nin, Devlet ve Cumhuriyeti bölerek yıkmaya çalışan terör örgütü uzantısının adayına tahliye talep etmesi ne kadar doğru ve tutarlı? CHP Atatürk’ün kurduğu parti olmaktan çıktı. Bunun yanı sıra misyonu ve vizyonu olmayan, alenen CHP’nin yavrusu konumunda olan İP’nin aynı söylem birliğinde bulunarak HDP’nin adayıyla seçime eşit şartlarda girmeyi istemesi, tahliye talep etmesinin arka planında ne bulunuyor? Bizim merak ettiğimiz bunlara bu ifadeleri söyleten gücün ne olduğunu bilmek. Türkiye’yi bölme adına elinden geleni ardına koymayan bu terör örgütüne yakınlaşmalarının nedeni nedir? Her iki partinin yaptığı bu ilkesizliklerin bedeli ağır olacak. İzmir halkının bu iki partiyi cezalandıracağından hiç şüphe duymuyorum” diye konuştu.

Geleceğe atılmış imza

Halkın 3 gün sonra sandık başına giderek kararını yansıtacağını dile getiren Karataş, 24 Haziran seçimlerinin bu zamana kadar yapılan seçimlerden farklı olduğunu kaydetti. Cumhur İttifakı’nın ilk hedefinin Türkiye’ye sıkıntı yaratan terör gruplarını teker teker ortadan kaldırmak olarak açıklayan Karataş, sözlerine şöyle devam etti; Türkiye, ülkemiz, vatanımız, içeriden ve dışarıda varlığını sürdüren terör gruplarına karşı direncini gösterecek. İlk olarak Ülkemiz, terörle mücadelesini üst düzeyde sürdürecek. Devamında ekonomik meselelerde kapsamlı bir şekilde ele alınarak Türkiye, güvenli bir geleceğe kavuşturulacak. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu noktada Mecliste güçlü bir şekilde yer alması çok önemli. MHP’nin güçlü olması demek Türkiye’nin güçlü olması demek. MHP’nin güçlü olması demek geleceğe atılmış en güçlü imza demek.”

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.