Newyork’ ta sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapan 51 yaşındaki Karin Keyes’ in evinde binlerce hamam böceği ile 300 hayvan bulundurduğu tespit edildi. Karin Keyes’ in hayvanlara karşı sevgisi yakınları tarafından da biliniyor.
Arkadaşları Karin Keyes’ e, hayvanlara olan ilgisinden dolayı “Pamuk Prenses” lakabı taktığı biliniyor. Keyes evinde binlerce hamam böceği ve yüzlerce hayvanı elverişsiz koşullarda tuttuğu için tutuklandı.

Yapılan araştırma da 51 yaşında olan Karin Keyes’ in evinde, 118 adet tavşan, 150 adet kuş, üç yılan ve 15 kediyi, elverişsiz koşullarda tuttuğu belirlendi. Koşulların bu canlılar için son derece sağlıksız ve işkenceye varan bir ortam oluşturduğunun altı çizildi.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Yetkililerin salı günü itibariyle yaptığı açıklama da kurtarma ekiplerinin “toksik” koşullarla mücadele etmek zorunda kaldığı ve bunun için özel kıyafetler kullanmalarının gerektiği belirtildi. Hayvanların tutulduğu bölümlerde, idrar ve dışkıyla kaplanış zemin sebebiyle, birkaç dakikadan fazla içeride kalınmaması gerekiyordu.

Sosyal hizmet uzmanı olan Karin Heyes’ in, hastalarını da kabul ettiği eviyle ilgili gelen şikayetler üzerine yetkililer duruma müdahale etti. Şikayetlerin oluşmasına sebep olan durumun, bu çapta olması yetkilileri de hayrete düşürdü.

Gelen hastaların şikayette bulunduğu söyleniyor

51 yaşında sosyal hizmet uzmanı Karin Keyes’ in arkadaşı olan Danielle Ward şunları söyledi: "Karin, bir evcil hayvan dükkanının kapandığını öğrendi ve evsiz kalmalarını istemediği için hayvanları kurtarmaya gitti. Bir hayvanın hasta olduğunu veya eve ihtiyacı olduğunu duyduğunda, gidip onları kanatlarının altına aldı.' dedi.

Konuyla ilgili konuşan Suffolk County Savcısı Jed Painter, "Hiçbir hayvanın veya insanın katlanmak zorunda kalmaması gereken korkunç bir yaşam ortam.” Yorumu yaptı. Büyük bir hayvan sever olarak bilinen Keyes, hayvanlara eziyet etmekten suçlu bulunursa hapis cezası alabilir.

Hayvanların eziyet çekmesine izin vermeyen Keyes’ in, onları tuttuğu koşullar nedeniyle kendisi işkence ediyordu. Hayvanların oluşturduğu koku, eve gelen hastaları rahatsız ediyordu. Bunun üzerine yapılan şikayetin hastalardan biri veya birkaçı tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Kurtarılan hayvanların, çeşitli bakım merkezlerine gönderildiği bilgisi verildi.