Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

Sabah saatlerinde Diyarbakır’a gelen ve valilik binasında Vali Münir Karaloğlu tarafından karşılanan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, burada yaptığı açıklamada yüz yüze eğitime ara verilen sınıflar hakkında bir bilgilendirmede bulundu. Bakan Özer, Diyarbakır’da 19 bin derslik bulunduğunu ve bunlardan yalnızca 21 tanesinin vaka ya da yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verdiklerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Özer Diyarbakır’da

eğitim-1

Bu sabah Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu tarafından karşılanan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Diyarbakır’da okullardaki koronavirüs tedbirlerine ve yüz yüze eğitim durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, valilik binasında yapmış olduğu açıklamada bu konuyu değerlendirerek, "Sadece 21 sınıfımızda bir vaka veya yakın temaslı nedeniyle yüz yüze eğitime ara vermiş bulunmaktayız. 19 bin sayısıyla 21'i karşılaştırdığımızda, süreç oldukça kontrollü bir şekilde devam etmektedir. Bu sene okullarımızı yüz yüze eğitime devam ettirme iradesinden dolayı Covid vakası nedeniyle yüz yüze eğitime ara veren tüm sınıflarımızda ilk kez canlı sınıf uygulaması gerçekleşmektedir. Bu sınıflarımızda ihtiyaç duyan öğrencilerimize de valilikler kanallarıyla ücretsiz bir şekilde tabletler ulaştırılmaktadır" diye konuştu.

Tüm Okullarımız Yüz Yüze Eğitime Devam

sınıf

Konuşmasının ardından Şeref Defteri’ni imzalayan Özer, bazı sınıflarda yüz yüze eğitime ara verilmiş olsa da, herhangi bir okulun bu nedenle eğitime ara vermek durumunda olmadığının da altını çizdi. Buna ilişkinse, "Bugün itibarıyla Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleriyle belirlemiş olduğumuz herhangi bir vaka veya yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır. Bunu özellikle tekrar etmek isterim. 71 bin 320 okulumuzdan hiçbir okulumuzun tüm sınıfları yüz yüze eğitime ara vermemiştir." dedi.