A milli kadın voleybol takımı oyuncularından Hande Baladın’da sosyal medyadan yaptığı paylaşımla taciz mağduru olduğunu açıkladı. Baladın, paylaşımında çok fazla taciz içerikli mesaj aldığını ve bu mesajlara istinaden suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Başarılı voleybolcu, söz konusu tacizler nedeniyle antrenmana daha gitmekten çekindiğini söyledi. Kişiler hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığı belirtildi.

Antrenmanlara Gitmekten Çekiniyor

Türk kadın voleybolunun en başarılı isimlerinden Hande Baladın, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla herkesi şoke etti. Baladın, yaptığı paylaşımda sosyal medya üzerinden kendisine yönelik çok fazla taciz içerikli mesaj atıldığını söyledi. Başarılı voleybolcu, artık antrenmanlara dahi giderken çekinmesine neden olan söz konusu taciz mesajlarına yönelik olarak suç duyurusunda bulunduğunu da açıkladı.

Baladın tarafından yapılan suç duyurusu çerçevesinde emniyet güçleri tarafından söz konusu taciz içerikli mesajları gönderen kişiye yönelik 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

1 Yıldır Devam Ediyor

Milli Voleybolcu Hande Baladın, söz konusu taciz içerikli mesajlarla tam 1 yıldır mücadele ediyor. Çok sayıdaki kullanıcı tarafından gönderilen ve tamamı aynı içerikli mesajlar nedeniyle endişeye kapıldı. Genç voleybolcu Baladın, karşı karşıya kaldığı taciz durumu karşısında sokağa çıkmaya ve hatta antrenmanlara dahi gitmekten çekinmeye başladığını belirtti.
Milli voleybolcuya yönelik gönderilen sosyal medya mesajları görüntülü ve sesli olarak gerçekleştiriliyordu. Taciz içerikli mesajlarda Hande Baladın’a yönelik olarak “Seni seviyorum Handem, gidelim buradan. Kaçalım bitanem, Handem, sen benimsin ve benim olacaksın” tarzında ifadeler kullanılıyordu.

Söz konusu ifadelerin farklı kullanıcılardan, sıklıkla gelmeye başlaması üzerine endişeye kapılan milli voleybolcu, savcılığa giderek, söz konusu kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bana Karşılık Verdi

Polis tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında söz konusu mesajları atan kişinin Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi olan 31 yaşındaki Sergen G. olduğu belirlendi. Sergen, polise verdiği ifadesinde kendisinin attığı mesajlar karşısında Baladın’ın kendisini engellemediğini ve hatta kendisine attığı mesajlara da yanıt verdiğini söyledi. Karşılık olarak gelen video ve fotoğraflar sonrasında Baladın’ın da kendisinden hoşlanmaya başladığı düşüncesine kapıldığını belirtti.