ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!
Artık dünyayı gerçekten de yalnızca birkaç teknoloji devinin yönettiğine olan şüphelerimiz gün geçtikçe daha da fazla artıyor. Asıl sektörlerinin yanı sıra birçok önemli alana el atan büyük global şirketler her geçen gün yeni bir alanda daha karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son olarak ABD merkezli teknoloji devi olan Google'ın, Premiere League'in takımı Tottenham Hotspur ile yeni stadyumunun ismi için sponsor olmak istediği iddia edildi. Kısacası, belli ki Google, Tottenham'ın yeni stadyumuna da ortak olmaya karar vermiş gibi görünüyor. İşte detaylar!

Bilgisayardan Futbola Transfer

Asıl uğraş alanı bilgisayar ve telefon olan Apple ve Xiaomi, elektrikli otomobil le ilgili çalışmalar yaptıklarını açıklarken başka bir dünya devi olan müzik platformu Spotify ise Barcelona stadyumu Camp Nou'ya sponsor olacağını ilan etmişti. Tüm bunların akabinde ise bugün Google’dan da benzer bir ortaklığa imza atmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Gizchina’nın yapmış olduğu habere göre Google, İngiltere Premiere League'in en büyük ve popüler takımlarından birisi olan Tottenham Hotspur’un yeni stadyumunun adına sponsor olmaya aday görünüyor. 2019 yılında tamamlanmış olan stadyumun ismi ise geçtiğimiz 3 yıl boyunca konulamadı. 2019 yılının sonunda takımın eski stadyumu olan White Hart Lane ise kalıcı olarak kapatılmıştı. Şimdi ise gözler yeni stadyumun adını Google'ın alıp alamayacağı yönünde.

Başkan, Stadın Adı İçin 'Tekliflere Açığız' Dedi

Tottenham başkanı Daniel Levy, geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu bir açıklamada söz konusu stadın adı için ortaklık tekliflerine açık olduğunu ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından ise Google yetkilileri Tottenham’ın stadyumunun tam adını satın almak için Tottenham yetkilileri ile daha şimdiden ciddi bir şekilde masaya oturmuş durumda. Söz konusu görüşmelerden sızan bilgilere göre ise stadyumun tam adının “Google Stadium” olacağı iddia ediliyor. Tüm bu gelişmelerse artık futbol takımlarını büyük dev şirketlerin ele geçireceğini düşündürtüyor. Bir süre öncesine kadar otomotiv şirketlerine el atan dev şirketler yavaş yavaş artık ilgi alanlarını futbol ve diğer spor dallarına doğru çevirmeye başlamış durumdalar. Hatta belki de birçok başarılı futbol takımı artık bu dev şirketler tarafından satın alınmaya başlayabilir.