Milyon Dolarlık Vurgun Yapıp Yurt Dışına Kaçan "Tosuncuk" Lakaplı Mehmet Aydın Hakim Karşısında Kendini Savundu!

Geçtiğimiz yıllarda "Çiftlik Bank" isimli uygulama sayesinde binlerce kişiyi dolandıran ve ardından da Türkiye'yi terk eden Tosunluk lakaplı Mehmet Aydın, önceki aylarda Uruguay'dan Türkiye'ye dönmüştü. Türkiye sınırlarına girer girmez tutuklanan Mehmet Aydın, bugün hakim karşısına çıktı ve kendisini savundu. Mağdurların paralarını geri vereceğini söyleyerek mal varlıklarının aidesini talep etti. Ayrıca mahkemeke 23 müşteki dinlendi. Mahkeme ise Mehmet Aydın'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Kendini Savundu!

Mehmet Aydın kendini şu sözlerle savundu; "Ben ortaokul mezunu bir insanım. Kanunlarımızı benden daha iyi bilen kişileri piramit sistemine nasıl dahil etmiş olabilirim. Piramit satış sistemi suçlamasını kesinlikle kabul etmiyorum. Eğer bana fırsat verilirse tüm müştekilerin zararlarını el konulan mal varlığımdan karşılamak isterim. Kimseye garanti gelir vaadi vermedim. Yaptığımızın ticaret olduğunu söyledim, insanları riskler için uyardım. Olmayan bir şeyi varmış gibi göstermedim. Ben projeme güveniyordum. İnsanlar da inandığım hayalime inandı. Suç örgütü kurduğum iddiası asılsızdır. Ben hiçbir çalışanıma kanun dışı talimatta bulunmadım. Bazı çalışanlar iyi niyetimi suistimal etmiştir. Yüce mahkemenizden beraatimi ve mağduriyetleri gidermek için mal varlıklarımın iadesini talep ediyorum"

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

İdam Edilse Bile İçim Soğumaz!

Duruşmanın devamında ise Mehmet Aydın'ın Çiftlik Bank mağdurları 23 kişi teker teker dinlendi. Tanju Çetinkaya uygulamayı televizyondan öğrendiğini, 30 bin lira para yatırdığını ve 5 bin lirasını geri aldığını belirterek "25 bin lira zararım var, şikayetçi değilim" dedi. Müşteki Özkan Alkan ise "13 bin 750 lira yatırdım. Hiç para alamadım. Dolandırıldığımda babam bana küstü ve iki hafta önce öldü. Bunun idam edilmesi bile içimi soğutmaz" ifadelerini kullandı.