Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren müjdeli haber Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den geldi. Bakan Nebati tarafından yapılan açıklamaya göre o kişilerin borçları silinecek. Kredi Yurtlar Kurumu’ndan(KYK) burs alan ve geri ödemesini yapamayan kişiler için yeni torba yasa düzenlemesi geliyor. İşte Bakan Nebati’nin KYK borçlularını ilgilendiren müjdeli açıklamasının tüm detayları!

KYK Borcu Olanları İlgilendiriyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, uzun süredir tartışmalara neden olan “Kredi Yurtlar Kurumu(KYK)” borçluların mağduriyetiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan tarafından yapılan gerçekleştirilen KYK borçlularına yönelik açıklama kapsamında söz konusu torba yasa düzenlemesinin ne zaman çıkacağına dair net tarih verdi.

Bakan Nebati, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında gündemin en önemli maddelerinden KYK borçlularının mağduriyeti konusunda devletin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Türkiye genelinde milyonları bulan KYK borçlusu sayısı dikkate alındığında geniş bir kesimi etkileyen bu borçlar için devletin ne gibi bir düzenleme getireceğine dair kapsamlı bilgiler verdi.

KYK Borçları Meselesi Meclis Açıldığında Çözülecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından yapılan açıklama milyonlarca KYK borçlusunun ilgilendiriyor. Bakan, katıldığı televizyon programında KYK borçlularının durumuna ilişkin sorulara da yanıt verdi. Bakan, yaptığı açıklamada milyonlarca kişiyi etkileyen KYK borçları meselesinin “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin(TBMM)” öncelikli gündem maddelerinden birisi olduğuna dikkat çekti.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Bakan Nebati, bu kapsamda TBMM’nin yeni yürütme dönemine Ekim 2022’de başlayacağını ve meclisin açılmasıyla birlikte ilk olarak bu konuda çalışma yapılacağını açıkladı. Özellikle milyonlarca kişinin mağduriyetine yol açan KYK borcu konusunun yer aldığı torba yasa düzenlemesinin hemen meclise taşınacağını belirtti. Böylelikle KYK borcu sorunu ile birlikte vatandaşın belini büken ve mağduriyetine yol açan pek çok konudaki problemin Ekim ayında mecliste yapılacak torba yasa çalışmasıyla birlikte çözüme kavuşturulacağını da belirtti.

Bakan Nebati tarafından televizyon programında ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde geldi. Yaptığı açıklamalarında kendilerinin kredilerin %23 seviyesinin altında kullandırılmasına ilişkin teşviklerin gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Kredi faizlerinin TCMB faiz oranlarına da en hızlı şekilde yansıması yönünde beklentileri olduğunu belirtti.