Müge Anlı programlarında memleketimizden manzaraları ortaya koyduğunda, kafalarımızın karıştığı, şaşırtıcı bir çok olayın varlığını da öğreniyoruz. Ancak Şükran Aktaş/Handan Kaya/Nail Ç. Dosyası olarak işlenen konu, herkes için en ilginç ve kafa karıştırıcı konu olmuştu.

60 yaşında vefat eden Şükran Aktaş, çevresinde Handan Kaya olarak bilinen bir hemşireydi. Bir kız çocuğu olan Handan Kaya’ nın, öldüğünde üzerinden Şükran Aktaş isimli bir kimlik çıkmıştı. Böylece aile Handan olarak bildikleri kadının Şükran olduğunu öğrenmişlerdi. Ancak aslında, ölen bir çocuk annesi bu kişi ne Handan Kaya ne de Şükran Aktaş’ tı. Ölen kişi Nail Ç. İsimli bir erkekti. Yaşamı boyunca kocasını, kızını, ailenin diğer fertlerini, iş arkadaşlarını ve tüm çevresini kadın olduğuna inandırmış ve gerçek durum ancak öldüğünde ortaya çıkmıştı.

Durum ortaya çıkınca, yüzlerce kişi bu olaydan etkilenmişti. Dosyayı yeniden hatırlatmak, bu ilginç olayı irdelemek istedik.

Müge Anlı’ da 1 Çocuk Annesi Kadının Erkek Çıkması Dosyası

13 Mart 2017 tarihinde Müge Anlı programını izleyenler, o zamandan beri kafa karışıklığını üzerimizden atamadık. Bir olay için Kumburgaz’ da bulunan Anlı, fenalaşmasından sonra hayatını kaybeden 60 yaşındaki Şükran Aktaş’ ın yakınlarının anlattıklarıyla önce kendisi çok şaşırdı. Anlatılanlarla tüm hayatının bir yalandan ibaret olduğu anlaşılan Şükran Aktaş dosyasını, daha derin bir incelemeye alarak ekranlara taşıdı.

Eşi, kızı tarafından da Handan Kaya olarak tanınan kişi fenalaşarak hayatını kaybettiğinde, üzerinden Şükran Aktaş olarak bir kimlik çıkıyor. Ancak ölümle birlikte ortaya çıkan sırların yanında, bu ufak kalan bir olay oluyor. Zira ölümden sonra yapılan inceleme sırasında, ölen kişinin aslında kadın olmadığı ve erkek olduğu belirleniyor. Nail Ç. İsimli bu kadının anne olarak bildiği bir kızının olması, işleri iyice karıştırıyor.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Ölümüne kadar Handan Kaya olarak tanınan, bir kızı olan ve hastanede uzun yıllar hemşirelik yapan kişi öldüğünde önce üzerinden Şükran Altaş isimli bir kimlik çıkıyor. Yapılan inceleme sonrasında, Şükran Aktaş’ da olmadığı anlaşılan bu kişinin, aslında Mail Ç. İsimli bir erkek olduğu belirleniyor.

Handan Kaya olarak bildiği annesi erkek çıkan kızı, olayı öğrendikten sonra büyük bir şok yaşıyor. Ardından araştırarak kişinin gerçek ailesine ulaşıyor. Aile biz onu en son 12 yaşında gördük diyor. Ancak sonra “aslında biz ona benzer birini köyde görüyorduk, ama hem kadındı hem hamileydi” diyorlar.

Müge Anlı Olayı Aydınlattı

Ardından yapılan araştırmalarla, gerçekler gün yüzüne çıktı. Nail Ç küçüklüğünden beri kızların yanında oynayan, kendisini kız olarak hisseden biri. Ailesi durumu fark ediyor. Ancak erkek olduğunu, öyle davranması gerektiğini söylüyorlar. İstemezse onu evlendirmeyeceklerini söyleyip, erkek gibi davranmasını istiyorlar. Bunun üzerine Nail Ç, köyü terk ediyor. Bir süre sonra ben ameliyatla kadın oldu, evlendim diyor. Ardından ben artık hamileyim diyerek karnı burnunda ailesini ziyaret ediyor.

Nail Ç. Bir şekilde çürük raporu aldıktan sonra, kimliğini kaybetmiş olan Şükran Aktaş’ ın kimliğine bürünüyor. Asıl Şükran Aktaş ölü görünüyor. Bu esnada Şükran Aktaş kimliğiyle hamile olduğunu, çocuğun babası olduğu belirlediği kişiye söylüyor. “Senden hamile kaldım” diyerek bu kişiyle uzun yıllar boyunca birliktelik yaşıyor. Bu kişi durumdan hiç şüphelenmiyor ve yıllarca durumu anlamıyor. Ardından Nail Ç. Hemşire olarak sahte diplomayla çalışmaya başlıyor. Hamilelik süreci sonunda da hastaneden çaldığı yeni doğmuş bir bebeği çalıyor. Tüm bu olayların hiçbiri, hiç kimse tarafından anlaşılmadan uzun yıllar kız çocuğunu büyüten bir anne olarak, iyi bir eş ve hemşire olarak çalışıyor.