Ülkemizde kadına yönelik şiddet hız kesmeden artmaya devam ederken, diğer yandan da mahkemelerden gelen iyi hal indirimleri başta mağdur aileleri ile birlikte birçok kadını da tedirgin ediyor. Yine bir vakada erkeklerle konuştuğu iddiası ile eşi tarafından cinsel organından bıçaklanarak öldürülen Güldane Biçer'in davasını görüyoruz. Güldane Biçer'i vahşice öldüren ve 'Pişman değilim namusumu temizledim' diyerek konuşan Osman Biçer için mahkemede iyi hal indirimi uygulandı. Biçer'in cezası ağırlaştırılmış müebbet cezasına çevrildi.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Kayıp Kızlarını Müge Anlı'da Aradılar

Bundan bir yıl önce 17 Eylül 2011'de üç çocuk annesi Güldane Biçer'in aniden ortadan kaybolması üzerine ailesi soluğu Müge Anlı'da alınca birçok gerçek yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamıştı. Müge Anlı'nın programında Güldane Biçer'in kaybolmasına dair sürekli çelişkili ifadelerde bulunan Osman Biçer, artık eşinin bulunmasından umudunu kesince 2 yıl sonra evlenmeye karar veriyor. Hem de evlendiği kişi Güldane Biçer'in daha önce kendilerini bastığı yengesi ile. Osman Biçer'in çelişkili ifadeleri ve evliliğine ilişkin ortadaki şüpheler Güldane Biçer'in başına gelenlerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Kocasının İhanetini Gördüğü İçin Öldürüldü

Osman Biçer'in programda sürekli çelişkili ifadeler vermesi üzerine ortaya çıkan bazı detayların ardından gözaltına alınması ile birlikte gerçekler de su yüzüne çıktı. Osman Biçer, emniyette verdiği ifadesinde 10 yıl önce başka bir erkekle konuştuğunu hatta ona kaçtığını söylediği Güldane Biçer'i öldürdüğünü itiraf etti. Emniyette verdiği ifadede eşi Güldane Biçer'i telefonla yanına çağırdığını, bunun ardından da hem vücudunun birçok yerini hem de cinsel organını defalarca kez bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti. Osman Biçer sorgusunda Güldane Biçer'i öldürdükten sonra Büyükçekmece'ye gömdüğünü de söyledi. Güldane Biçer'in katili Osman Biçer'in adliyeye sevk edilirken 'Namusumu temizledim. Az bile yaptım, hak ediyordu' cümleleri hala izleyenlerin kulaklarında. Tüm bunların ardından açığa çıkan gerçekse Güldane Biçer'in eşini aldattığı için değil, aksine eşinin ihanetini gördüğü için öldürülmesi. Sonuç olarak ise yargılaması süren Osman Biçer hakkında, İstanbul Bakırköy 17'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde alınan bir kararla Biçer'e mahkemedeki "Saygılı" tutumu nedeniyle "İyi hal" indirimi uygulandı.