1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Temizlik söz konusu olduğunda belki de en zor temizlenen alanlardan birisi duvarlara sıçrayan yağ lekeleri. Özellikle mutfakta ocakların etrafında oluşan yağ lekeleri görüntüsü itibariyle de son derece can sıkıcı olabiliyor. O lekeleri temizlemekse gerçekten hem zor hem de büyük efor gerektiriyor. Peki ama bu lekelerle yaşamak kaderimiz mi? Elbette hayır. İşte sizler için duvarlara sıçrayan yağ lekelerini temizleme yöntemlerinden bazıları!

Beyaz Sirke Mucizesi

Her derde deva beyaz sirke, mutfak duvarlarınızdaki yağların temizlenmesinde de büyük kolaylık sağlıyor. Bunun için bir sprey şişesine yarı yarıya olacak şekilde beyaz sirke ve su koyduktan sonra duvarların yağlı olan kısımlarına sıkalım. Bir süre beklettikten sonra bir bez yardımıyla silelim. Eğer yağ lekelerini çıkartamamış olursanız aynı yöntemi tekrar deneyebilirsiniz.

Karbonatı Denemeyi İhmal Etmeyin

Duvarlarınızdaki yağ lekelerini çıkartmak için bir yöntem de karbonattan yararlanmak. Bunun için yapmanız gereken şeyse bir bardak ılık suyun içine üç yemek kaşığı karbonat atarak karıştırmak. Ardından elde ettiğiniz karışımı yağ lekelerinin üzerine sürdükten sonra ovalayarak temizleyebilirsiniz.

Yağ Çözücü Kullanabilirsiniz

Duvarlarınızdaki yağ lekelerini çıkarmanın en kolay yöntemlerinden birisi de piyasadaki marketlerden alabileceğiniz yağ çözücülerinden yararlanmak. Eğer kimyasal ürün kullanmak konusunda herhangi bir sorun yaşamıyorsanız duvarınızdaki yağ lekesi olan bölgeye bir miktar yağ çözücü sıktıktan sonra bir süre bekleyin. Birkaç dakika bekledikten sonra bir bez yardımıyla ovalayarak silelim. Ardından duru suyla bir kez daha silelim.

Elma Sirkesi ve Karbonat Karışımı

Duvarlardaki yağ lekelerinden kurtulmanın bir yolu da elma sirkesi ve karbonat karışımından yararlanmaktan geçiyor. Bunun için bir kabın içerisinde sıcak su koyduktan sonra içine karbonat ve elma sirkesini koyalım. Bu karışımı bir sprey şişesine de koyabilirsiniz. Ardından duvardaki yağ lekelerinizin üzerine elma sirkesi ve karbonat karışımından püskürtün ve bir süre bekleyin. 5 - 10 dakika kadar bekledikten sonra bir bez yardımıyla lekenin üzerini ovalayın. Eğer lekeleri çıkartamazsanız bir kez daha karışımdan sıkarak yeniden bekleyin ve aynı işlemleri yeniden uygulayın.

Siz de bu yöntemlerden birisini kullanarak yağ lekelerinden kurtulabilirsiniz.