Ülkede şiddet olaylarına maalesef her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. 2 Ekim gecesinde Ankara'da yaşanan bir olayda ise 45 yaşındaki müzisyen Onur Şener sahne aldığı bir eğlence mekanında hayatını kaybetmişti. Sahne aldığı mekanda kendisine yapılan istek parçayı çalmadığı için yaşanan tartışmada öldürülen Onur Şener hayatını kaybetti. Başlatılan yargılama sonrasında 3'ü tutuklu, 5 kişi hakkında 'canavarca hisle adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. İşte haberin detayları!

İddianame Hazırlandı

2 Ekim gecesi Ankara Çayyolu'nda bulunan bir eğlence mekanında yaşanan tartışmanın ardından hayatını kaybeden Onur Şener için yargı süreci başladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmanın tamamlanması için gerekli iddianame hazırlandı. Yazılan iddianame sonrasında Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yazılan İddianameye göre; şüpheliler İlker Karakaş, Ali Gündüz, Semih Soyalp, Jale E. ve Gözde G.'nin 2 Ekim gecesi Ankara Çayyolu Mutlukent Mahallesi'nde bulunan bir eğlence mekanına gittiği biliniyor. Mekanda gece belirli bir saatten sonra biten müziğin ardından maktul Onur Şener, bir arkadaşının doğum günü için yeniden sahneye çıktı. Şener sahneye yeniden çıktığında orkestra ekibi olmadan şarkı söyledi. Bu esnada şüphelilerden İlker Karakaş, sahneye yaklaşarak, istek parça talep etti. Onur Şener istek parça karşısında programının bittiğini söylese de şüpheliler bu konuda ısrar ettiler. Bunun üzerine İlker Karakaş ve diğer şüpheliler bardaklarıyla dışarıya çıktılar ve ardından evine gitmek üzere iş yerinden çıkan maktul Şener ile yeniden tartışmaya başladılar. Tartışmanın kısa bir süre içinde kavgaya dönüşmesinden sonra İlker Karakaş elindeki bardakla Onur Şener'in kafasına vurarak rastgele bardağı savurmaya devam etti.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Ağırlaştırılmış Müebbet Talep Edildi

Onur Şener'in bu şekilde şüpheliler tarafından iş çıkışında saldırıya uğraması sonrasında hayatını kaybetmesinin ardından şüpheliler hakkında yargılama süreci başladı. Savcılık tarafından yazılan iddianamede yer alan Adli Tıp Kurumu raporunda, Şener'in boyun bölgesindeki delici ve kesici alet yarası yüzünden öldüğü belirtildi. Hatta 5 şüphelinin de üzerinde Onur Şener'in kan izi bulunduğu, ve hatta hepsinin tırnaklarında Şener'in DNA'sının tespit edildiği de iddianamede yer aldı. Tüm bu bulguların ardından 5 şüpheli hakkında 'canavarca hisle kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.