İçerisinde bulunduğumuz ekonomik koşullar, ne yazık ki birikim yapmaya imkan tanımıyor. Hal böyle olunca vatandaş, nakit ihtiyaçları için banka kredilerine başvuruyor. Bankalar kredi, kredi kartı, KMH gibi ürünleriyle müşterilerine nakit desteği sağlıyor. Bu ürünlere talep arttıkça bankalar arasındaki rekabet de hızlanıyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Bu rekabet ortamından sıyrılmak isteyen bankalar, bankacılık ürünlerine ulaşımı kolaylaştırarak müşteri portföylerini genişletmeyi hedefliyor. Özellikle de kredi başvuruları için sağlanan SMS ile başvuru kolaylığı, vatandaşın krediye yönelmesi konusunda bir hayli etkili oluyor. Peki hangi bankalar SMS ile kredi veriyor? Kredi koşulları nasıl belirleniyor?

Fibabanka

SMS ile kredi veren bankaların başında Fibabanka yer alıyor. Fibabanka'nın ihtiyaç kredisi faiz oranları %1,89 olarak belirleniyor. Azami vade süresi ise 50 bin TL ve altındaki krediler için 36, 50 bin TL üzerindeki krediler içinse 24 ay ile sınırlandırılıyor. Fibabanka'ya SMS yolu ile yapılacak kredi başvuruları, 20.000 TL'ye kadar değerlendiriliyor. SMS ile kredi başvurusu için T.C. Kimlik Numaranızı 3422’ye mesaj atmak yeterli oluyor. Bu koşullarda Fibabanka'dan kullanılacak 20.000 TL ihtiyaç kredisinin aylık taksitleri 841,54 TL, toplam geri ödeme tutarı ise 30.295,39 TL olarak hesaplanıyor.

Akbank

Şubeye uğramadan kullanabileceğiniz bir kredi fırsatı da Akbank'ta geliyor. Akbank, %2'den başlayan faiz oranlarıyla son derece avantajlı bir kredi imkanı sunuyor. Bu kredinin faiz oranları kişinin kredi notuna göre değişiklik gösterirken, azami vade süresi 50 bin TL ve altındaki krediler için 36, 50 bin TL üzeri krediler için 24 ay olarak belirleniyor. Bu koşullarda, %2,05 faiz oranı ve 36 ay vadeyle Akbank'tan kullanılacak 20.000 TL ihtiyaç kredisinin toplam geri ödeme tutarı 30.481,15 TL, aylık taksitleri ise 843,78 TL olarak hesaplanıyor. Bu avantajlı krediye başvurmak için,Kredi yazarak boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı ekleyerek 4425'e SMS göndermek yeterli oluyor. Yalnızca 20.000 TL ve altındaki kredi tutarları için SMS ile başvuru alınıyor.

Aktifbank

Türkiye'nin gelişmekte olan bankalarından Aktifbank, herkesin kullanabileceği bir kredi imkanı ile sahneye çıkıyor. Bu krediye başvurmak için 1 SMS yeterli oluyor. SMS ile başvurulacak kredilerin azami limiti 40.000 TL olarak belirleniyor. Bu krediden yararlanmak isteyenlerin, KREDİ boşluk,TC Kimlik Numarasını yazıp, 3050’ye SMS göndermesi yeterli oluyor. Aktifbank'ın kredi faiz oranı %2,99 olarak belirlenirken, maksimum vade süresi 36 ay olabiliyor. Bu koşullarda Aktifbank'tan alınacak 20.000 TL ihtiyaç kredisinin aylık taksitleri 998,19TL şeklinde hesaplanıyor.