Teknolojik alandaki hızlı ilerlemeler aynı zamanda bankacılık hizmetlerinin de gün geçtikçe ilerlemesine ve ivme kaydetmesine neden oluyor. Eskiden nakit ihtiyacı olduğunda, banka müşterileri günler süren kredi başvuru ve onaylanma süreçlerine maruz kalıyorlardı. Şimdi ise kredi başvuru bile yapmaya gerek kalmadan, nakit avans olanağı ile anında ihtiyaç duyulan nakde ulaşabiliyoruz. Bankaların nakit avans olarak sunmuş oldukları hizmet sayesinde ne kredi başvurusu yapmaya, ne evrak toplamaya ne de kefil bulmaya gerek yok. Artık nakit avans sayesinde ihtiyacınız olan nakit, ihtiyaçlarınız kadar hızlı bir şekilde size ulaşabiliyor.

Nakit Avans Nedir?

Günümüzde hemen hemen tüm bankaların ATM’lerinden yararlanabileceğiniz nakit avans, kredi kartınız ya da mevduat hesabınız üzerinden çekebileceğiniz bir tür kredidir. Hatta dilediğiniz gün ve dilediğiniz saatte kullanabileceğiniz nakit avans özelliği sayesinde ihtiyaçlarınızı ertelemeden anında karşılayabilirsiniz. Kredi ve kredi kartı araçlarına benzerlik gösteren nakit avans olanağının krediden en önemli farkı ve ayrıcalığı, bankaya herhangi bir başvuru yapmanıza gerek olmamasıdır. Nakit avansınızı çekerken ne belge toplamak ne de kefil bulmak gibi zorunluluklarınız yoktur. İşte bazı bankaların nakit avans özellikleri ve koşulları!

TEB Nakit Avans

Bugüne kadar yürütmüş olduğu birçok bankacılık faaliyeti ile müşterilerine kaliteli bankacılık hizmeti veren Türkiye Ekonomi Bankası, nakit avans olanakları ile de müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını anında karşılayan bankalar arasında. Bankanın nakit avans olanağından yararlanabilmek için CEPTETEB mobil uygulaması, internet şubesi, TEB ATM'leri ve şubelerinden yardım alabilirsiniz. Ya da telefonunuzun mesaj hanesine NAKIT boşluk kartınızın son 4 hanesini yazarak 4616’ya SMS gönderebilirsiniz. Bankanın maksimum 10.000 TL'ye kadar sunmuş olduğu nakit avans olanağı için ödemeniz gereken faiz oranı ise %1,80'dir.

ING Nakit Avans

Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olacak bir diğer banka olan ING Bank ise, Bonus Card veya Pegasus Kart'ınızla %1,80 faiz oranı ve 12 aya varan taksitlerle taksitli nakit avans imkanı sunuyor. Bankanın Taksitli Avans olanağından yararlanabilmek için ING Mobil, ING İnternet Şubesi ve ING ATM’lerinden destek alabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Akbank Nakit Avans

Akbank da, Axess kart kullanıcıları için Akbank ATM ve diğer banka ATM'lerinden dilediğiniz gğn ve saatte nakit avans hizmeti sunuyor. Aynı şekilde diğer bankalarda olduğu gibi 12 ay taksit ve yüzde 1,8 faiz oranı ile sunulan nakit avans sayesinde siz de ihtiyaçlarınızı hızla karşılayabilirsiniz. Bankadan çekeceğiniz örneğin 10.000 TL tutarlı ve 12 ay taksitli nakit avans için aylık taksitleriniz 954.91 TL olurken toplamda ödeyeceğiniz meblağ ise 11.458.95 TL olarak belirlenir.