Kadına, çocuklara ve hayvanlara yönelik şiddetin artarak devam ettiği bugünlerde maalesef bir kötü haber de Malatya'dan geldi. Akıllara durgunluk veren habere göre 18 yaşındaki B.B. adlı bir kişi Malatya'da bir kediyi fırında yakarak vahşice öldürdü. Sokakta yaşayan bir kediyi yakalayarak kendi çalıştığı iş yerindeki fırına atan kişi Nöbetçi Malatya Sulh Mahkemesi tarafından tutuklandı. İşte Malatya'da meydana gelen bu vahşi olaya ilişkin detaylar!

Malatya'da Korkunç Hadise

Her geçen gün hayvanlara yönelik yeni bir şiddet ve vahşet haberine uyandığımız bugünlerde maalesef Malatya'dan bir vahşet haberi daha geldi. Malatya'da B.B. isimli bir şahsın, bir sokak kedisini yakalayarak kendi çalıştığı iş yerine getirdiği ve orada fırına attığı ortaya çıktı. Malatya'nın Hacıabdi Mahallesi'nde bulunan bir iş yerinde meydana gelen korkunç olay, herkesin kanını dondurdu. Olay, iş yerine gelen O.Ö. isimli kişinin iş yerini açtıktan sonra işyerinde gece yapılması gereken işlerin yapılmadığını fark etmesiyle ortaya çıkmaya başladı. O.Ö. gece iş yerinde yapılmayan işleri fark edince güvenlik kamerasını izledi ve kan donduran gerçekle karşı karşıya kaldı.

Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

Hayvanları Koruma Kanununa Muhalefetten Tutuklandı

Güvenlik kamerasını izleyen O.Ö., izlediği görüntülerde işe yeni başlayan 18 yaşındaki B.B.'nin fırına bir kedi attığını gördü. Gördüklerini derhal yetkililere bildiren O.Ö.'nün ihbarı üzerine B.B. polisler tarafından gözaltına alındı. 'Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefet' suçundan gözaltına alına alınan 18 yaşındaki B.B., sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Hayvanları Koruma Kanunu'na muhalefet suçundan gözaltında bulunan B.B., Nöbetçi Malatya Sulh Ceza Hakimliğinde yapılan sorgulamanın ardından tutuklandı.

Son zamanlarda giderek artan bu olaylara ilişkin birçok araştırma bulunuyor. Bu araştırmalardan birisi de Hayvan Hakları İzleme Komitesi'nin ''Yasal Sürecin Gölgesinde Hayvan Hakları İhlalleri'' konusu ile hazırlanan bir araştırma. 2022 Hayvan Hakları İhlali Raporu olarak yayınlanan rapor bundan 2 yıl öncesine ait olsa bile son derece çarpıcı rakamlara sahip. Raporda 2020 yılında 22 milyon 700 bin hayvanın işkenceye uğradığı ve 3 milyondan fazla hayvanın da cinsel şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı. Araştırmanın yapıldığı yıldan bugüne ise maalesef bu rakamlar çok daha artmış durumda.