ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Çağımızın en büyük sorunlarından birisi de kilo vermeye çalışmak. Çalışma şeklimiz, hareketsiz yaşam tarzımız, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve yeterince egzersiz yapamıyor olmanın sonucu olarak istenmeyen kilolarla uğraşmak zorunda kalıyoruz. Peki ama kilo vermek için neler yapabiliriz. İşte kilo vermenize yardımcı olacak bazı yiyecek ve içecekler!

Somon

Hem yemek yiyip hem de zayıflamak istiyorsanız işte size harika bir alternatif. Diyet beslenme konusunda listelerin başında yer alan yiyeceklerden birisi olan somon, hem proteini yüksek hem de son derece sağlıklı. Üstelik de somon tüketimi tok tuttuğu için diyet yapanların baş menüleri arasında. Eğer siz de hem yiyip hem de kilo vermek istiyorsanız mutlaka somonu denemelisiniz.

Yumurta

Yine diyet yapanların tok kalabilmek için tercih ettikleri yiyeceklerin başında yumurta geliyor. Haşlanmış yumurta sayesinde hem yağ hem de protein depolarınızı doldurabilir ve kendiniz için harika bir diyet yiyeceği hazırlayabilirsiniz. Hatta yumurtanıza karabiber gibi baharatları da ekleyerek fazlalık yağ hücrelerini daha kolay bir şekilde yakabilirsiniz.

Tavuk Göğsü

Tavuk göğsü de yumurta gibi zengin protein içeren yiyecekler arasında. Bu nedenle hem tok kalmak hem de protein depolarınız doldurabilmek için menülerinizin arasında sebzeli tavuk ya da fırında tavuk gibi çeşitler ekleyebilirsiniz. Hatta yanında salata ile de masanızı şenlendirebilirsiniz.

Kahve

Kilo vermek için kullanabileceğiniz içeceklerden birisi de kahve. Eğer ölçülü ve abartmayacak bir şekilde tüketecek olursanız kahve sayesinde bazı kanser türlerinin risklerini de azaltabilirsiniz. Serbest radikallerle savaşan antioksidanlar içeren kahve ile kalp hastalıkları ve diyabet riskini de düşürebilirsiniz. Fakat kahvenizi kilo vermek için tüketecekseniz içerisine şeker ya da süt eklememeniz gerekiyor.

Sebze Suları

Sebze suları sayesinde de kilo verebilir ve vücudunuzdaki hormon seviyelerini dengeleyebilirsiniz. Turunçgiller, lahana, brokoli, karnabahar gibi sebzeleri kaynatıp sularını içebilir ve toksinlerden arınabilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çay ile kilo vermek de yine uygulayabileceğiniz yöntemlerden birisi. Hatta yeşil çayla kilo vermenin yanı sıra ihtiyacınız olan tüm antioksidanları da alabilir almanızı sağlar ve metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra enerji seviyenizi artırabilir ve iştahınızı bastırabilirsiniz.