Ne Yaparsanız Yapın Çamaşırlarınız İstediğiniz Gibi Kokmuyorsa Bunu Mutlaka Deneyin, 2 Hafta Mis Gibi Kokacak!

Aleyna Ö.
Aleyna Ö.
Editör
29.06.2022 - 13:35 Yayınlanma

Tertemiz bir çamaşırın en önemli göstergelerinden birisi de çamaşırların mis gibi kokmasıdır elbette. Ancak her ne kadar yumuşatıcı bile kullansak çamaşırlardaki o harika kokunun çok kısa sürede uçup gittiğini düşünüp bunun için üzülüyor olabilirsiniz. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız işte sizin için çamaşırların temiz kokmasını sağlayacak bazı yöntemler ve uygulama detayları!

Doğru Yıkama Önemli

Çamaşırlarımızın tertemiz ve lekesiz olması kadar onların kalıcı bir şekilde mis gibi kokuyor olmalarına da özen gösteriyoruz elbette. Bunun için kullanabileceğimiz bazı doğal yöntemlerden bahsetmeye başlamadan önce önemli bir ayrıntıya daha değinmemizde fayda var. O da tertemiz kokan çamaşırlar için öncelikle doğru bir yıkama yapmamız gerektiği. Bunun için çamaşırlarımızı doğru bir şekilde yıkamak için şu ayrıntılara dikkat etmeliyiz:

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!
  • Çamaşır yıkarken makinenize tek seferde çok fazla çamaşır doldurmayın. Eğer makinenizin kapasitesinden fazla çamaşır koyacak olursanız bu durumda yıkamanızın kalitesi düşer ve doğal olarak da kıyafetlerinizin temiz kokmasını sağlayamazsınız.
  • Çamaşırlarınızın temiz kokması için aynı zamanda makinenizin temizliği de önemli bir unsurdur. Bunun için belirli aralıklarla makinenizi boş olarak çalıştırarak kazanın temiz olduğundan emin olmalısınız.
  • Çamaşırlarınızı doğru yıkamak için deterjan ve yumuşatıcıyı da doğru gözlere koyduğunuzdan emin olun. Makinenizdeki gözlerden büyük olanı genellikle deterjanlar içinken küçük olan göz ise yumuşatıcılar için dizayn edilmiştir.

Çamaşırların Güzel Kokması İçin Yapabilecekleriniz

Yumuşatıcınızın ve çamaşırlarınızın temizlik kokusunun kıyafetlerinizden hemen çıkmamasını istiyorsanız sizin için bu kokuları daha kalıcı hale getirebilecek bazı yöntemlerden bahsedebiliriz. Bunun için;

  • Yumuşatıcınızı doğru göze koyduğunuzdan ve makinenizin yumuşatıcıyı doğru zamanda aldığından emin olun.
  • Eğer yumuşatıcınızın daha kalıcı olmasını istiyorsanız makineniz sıkma aşamasına geçmeden önce yumuşatıcıyı aldıktan sonra durdurun ve çamaşırlarınızı bir müddet yumuşatıcıda bekletin.
  • Çamaşırlarınız için sıvı deterjan kullanıyorsanız deterjanınızın için beğendiğiniz bir doğal yağdan ekleyebilirsiniz.
  • Makinenizin deterjan gözüne sıvı deterjanınızla birlikte nane yağı koyabilirsiniz.
  • Aynı şekilde hem çamaşırlarınız daha güzel koksun hem de kokusuyla sakinleştirici ve uyku verici bir etkisi olsun istiyorsanız, özellikle pijama, çarşaf ve nevresimlerinizi yıkarken sıvı deterjanınızın yanına lavanta yağı ekleyebilirsiniz.
Yorumlar