Türkiye’yi sarsan olayla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Eskişehir’de 6 yaşındaki kız çocuğunun yetersiz beslenme ve kötü muamele nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine ilişkin polis soruşturması sürdürülüyor. Polis, 6 yaşındaki Nur Elif Titfik’in hayatını kaybetmesinden sonra kaçan babaanne Cihangül K.’yı yakalayarak, gözaltına aldı.

Darp İzleri Olduğu İddia Edildi

Eskişehir’de 3 kardeş, anne ve babaları aynı anda cezaevinde tutuklu olduğundan babaanneleri Cihangül K.’nın yanında kalıyor. Küçük çocukların kaldığı evde amcaları Sezer T. ve halaları Deniz T.’de yaşıyordu.

Ancak 3 kardeş, evin çatısında bir kilim üzerinde kalıyordu. Hatta çocukların çok uzun süreler aç bırakıldıkları dahi iddia edildi. Bu koşullar nedeniyle 3 kardeşin en küçüğü olan 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik’in bakımsızlık ve yetersiz beslenme kaynaklı güçsüz düşerek, hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı. 6 yaşındaki kız çocuğu tam 3 gün boyunca acılar içinde yaşam mücadelesi verdikten sonra yakınlarının fark etmesiyle sağlık ekipleri adresine yönlendirildi.

Küçük kız Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 6 yaşındaki Elif hayatını kaybetti. Biri 9 yaşında biri 12 yaşında olan diğer erkek kardeşler ise Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı. Küçük çocuklar sağlık ve psikolojik destek almaya başladı.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Olayın ortaya çıkmasından sonra amca ve hala gözaltına alınmıştı. Ancak babaanne, olayın ortaya çıkması üzerinde kaçarak, kayıplara karışmıştı. Olayı soruşturan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kötü muameleye maruz kalan 3 kardeşin babaannesini yakaladı. Yakalanan babaanne, polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, sorgulanmasına başlandı.

Anne ve Baba Cenazeye Katıldı

Cezaevinde tutuklu durumda olan 3 kardeşin anne ve babası ise 6 yaşındaki Elif Nur Tiftik’in cenazesine özel izinle katıldı. Anne ve baba Jandarma kontrolünde cenazeye katılarak, küçük kızlarını son yolculuğuna uğurladı. Anne ve babanın cenaze sırasında büyük acı yaşadıkları görüldü. Türkiye’yi yasa boğan acı ölüme ilişkin polis tarafından soruşturmanın yürütüldüğü ve devletin ilgili kurumlarınca olayın yakından takip edildiği açıklandı.