Kırşehir’de Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından inşa ettirilen Akpınar Neşet Ertaş Barajı'nın geçici kabulü yapıldı.

Kredi Notunuz 500'ün Altındaysa Dikkat, O Bankara Sadece Bir Kereliğine Herkese 25.000 TL Veriyor! Kredi Notunuz 500'ün Altındaysa Dikkat, O Bankara Sadece Bir Kereliğine Herkese 25.000 TL Veriyor!

 Kırşehir'in Akpınar İlçesine Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından inşa edilen, halk ozanı Neşet Ertaş'ın ismi verilen barajda çalışmaların tamamlanmasının ardından teknik ekip tarafından yapılan inceleme sonrasında geçici kabulü yapıldı.

Kırşehir’in Akpınar ilçesinde yapımına 2017 yılında başlanılan Neşet Ertaş Barajı'ndaki çalışmalar tamamlandı. DSİ Kayseri Bölge Müdürlüğü’nden gelen teknik ekip, baraj gövdesinde yaptığı incelemelerin ardından geçici kabulü de gerçekleştirildi. Kırşehir Neşet Ertaş Barajında toplanacak su ile 2 bin 800 dekar tarım arazisinin sulanması yapılacak.

Temelden 50 metre yüksekliğe sahip Akpınar Neşet Ertaş Barajı bir milyon 550 bin metreküp su biriktirme hacmine sahip olduğu kaydedildi. Baraj sulamaya açılmasıyla birlikte tarlalardaki verim artarken, ürün çeşitliliği de sağlanacak. ( Ajans Bizim  )