Kırşehir’de Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından inşa ettirilen Akpınar Neşet Ertaş Barajı'nın geçici kabulü yapıldı.

 Kırşehir'in Akpınar İlçesine Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından inşa edilen, halk ozanı Neşet Ertaş'ın ismi verilen barajda çalışmaların tamamlanmasının ardından teknik ekip tarafından yapılan inceleme sonrasında geçici kabulü yapıldı.

Kırşehir’in Akpınar ilçesinde yapımına 2017 yılında başlanılan Neşet Ertaş Barajı'ndaki çalışmalar tamamlandı. DSİ Kayseri Bölge Müdürlüğü’nden gelen teknik ekip, baraj gövdesinde yaptığı incelemelerin ardından geçici kabulü de gerçekleştirildi. Kırşehir Neşet Ertaş Barajında toplanacak su ile 2 bin 800 dekar tarım arazisinin sulanması yapılacak.

Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor Dünyanın En Ölümcül Doktoruyla Tanışın! Aynı Ameliyatta 3 Kişiyi Birden Öldürerek Tarihe Geçen En Tehlikeli Doktor

Temelden 50 metre yüksekliğe sahip Akpınar Neşet Ertaş Barajı bir milyon 550 bin metreküp su biriktirme hacmine sahip olduğu kaydedildi. Baraj sulamaya açılmasıyla birlikte tarlalardaki verim artarken, ürün çeşitliliği de sağlanacak. ( Ajans Bizim  )