Ardı ardına gelen zam furyaları bitmek bilmezken bir zam da popüler dijital platformlardan birisi olan Netflix'ten geldi. Son dönemlerde dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygın bir izleyici profili yakalamayı başaran Netflix, adeta TV kanallarını sollamış durumda. Abonelerin de severek izledikleri ve birçok film ve diziye ulaştıkları Netflix'in son yapmış olduğu zam ise bakalım kullanıcılar açısından nasıl yorumlanacak? İşte detaylar!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Dijitalleşmenin Maliyeti

Tüm dünya hızla dijitalleşirken eğlence ve TV dünyası da bir şekilde dijital platformlar üzerinden hizmet vermeye başlamış durumda. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de birçok dijital platform artık TV yayınlarını neredeyse sollamış durumda. Ülkemizde yoğun olarak izlenen Netflix, BluTV, Exxen gibi platformlar gün geçtikçe daha fazla kullanıcıyı abone haline getirmeyi başarıyor. Özellikle pandemi döneminde evlere kapanmak durumunda kalan milyonlarca kişi, çareyi bu şekilde dijital platformların yayınlamış olduğu dizi ve filmleri takip ederek geçirmeye başladı. Pandemi sonrasında da bu alışkanlıklarını değiştirmeyen milyonlarca abone, halem daha bu platformların aboneleri. Ancak tabi bu aboneliklerin de bir maliyeti var. Üstelik de son dönemin zam furyasına kapılmış gidiyorlar diyebiliriz. İşte bir zam da Netflix'ten!

Netflix de Zam Furyasına Katıldı!

Her geçen gün bir şeye daha gelen zam haberleriyle uyanmaya neredeyse alıştık. İşte bu olağanlaşma halinden yararlanan firmalardan birisi de Netflix. Ülkemizdeki en popüler ve yaygın dijital platformlardan birisi olan Global Dizi Platformu Netflix, abonelik ücretlerine zam yapma kararı alarak en düşük abonelik ücretini 63,99 TL olarak açıkladı. Yeni yılın ilk zammını açıklayan Netflix'te en düşük ücretli temel planın aylık ücreti 63,99 TL olurken diğer üyelikler de bu zamdan nasibini aldılar tabii ki. Bu doğrultuda, 69 lira 99 kuruş olan Standart Plan ücretleri 97 lira 99 kuruş olarak yeniden güncellendi. Ultra HD görüntü kalitesi sunan tek üyelik türü olan Özel Plan abonelik ücreti ise 93 lira 99 kuruştan 130 lira 99 kuruşa yükseldi. Bu artışların akabinde Netflix'in yıl içerisinde başka bir zam daha yapıp yapmayacağını bilemiyoruz. Şimdi ise gözler diğer dijital platformların uygulayacağı zam oranlarında...