Dünya genelinde abone sayılarını giderek yükselten Netflix, kısa süredir abone kaybı yaşamaya başladı. Sürekli yeni yapımlar hazırladığıyla ilgili bilgilerin geldiği Netflix, bu defa bir iş ilanıyla dikkatleri çekti. Yayınlanan ilanda “ Çok fazla motivasyonla “çalışacak bir kabin görevlisine ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Aranan personelin alacağı aylığınsa 60 ile 85 bin dolar arasında değişeceği bilgisi verildi.

Netflix, 2023 Yılında Çok Sayıda Yapıma İmza Atıyor

2023 Yılında çok sayıda yapım hazırlamaya devam eden Netflix, şirketin özel jetlerinden birini uçuracak kabin görevlisi aradığı ilanıyla gündeme geldi. Firmanın internet sitesinde verilen ilanda “ Ödenecek yıllık brüt ücret 60 ila 385 bin dolar arasında değişecek. Başarılı adaya verilecek ücret, tecrübe ve kabiliyete göre ayarlanacak " denildi.

BBC Türkçe’ de yapılan haberde; Netflix’ in verdiği iş ilanında “ bağımsız muhakeme, gizlilik ve müthiş müşteri hizmetleri kabiliyetlerine sahip bir aday ” arandığı belirtiliyor. Bununla birlikte adayların “ çok az yönlendirme ve çok fazla motivasyonla çalışmaları gerektiği ” belirtiliyor. Orta büyüklükteki bir süper jette hizmet verecek olan kabin görevlisi kalkıştan önce kokpit, kabin ve koridordaki acil durum malzemelerini de denetleyecek.

Verilen Ücret Tartışma Oluşturdu

ABD İstihdam Bürosu istatistiklerinde, kabin görevlilerinin yaklaşık yılda 62 bin dolar maaş aldığı biliniyor. BBC’ nin ulaştığı bir Netflix sözcüsü uçuş görevlilerinin maaşlarını nasıl hesapladıkları konusundaysa “ yorum yapmayacağını ” söyledi. Netflix dünya genelinde yaşanan ekonomik dalgalanmadan etkilemiş, abone sayısındaki düşüş yüzünden de geçen yıl yüzlerce kişiyi işten çıkartmıştı.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Ancak bu kısa süreli düşüşten sonra, Netflix, abone sayısının 2,4 milyon arttığını da açıklamıştı. Netflix büyümesini desteklemek için de reklamlı abonelik başlatmış ve şifre paylaşımına karşı da harekete geçmişti. Büyümenin devam edebilmesi için yoğun şekilde çalışmalar devam ediyor. Yaşanan bu dalgalanmaya rağmen, Netflix 2023 yılında çok sayıda kaliteli yapıma imza atıyor. Planlanan yapımların bir bölümü hali hazırda çekilmeye devam ederken, hazırlık aşamasında olan ve duyurusu yapılmış birçok yapım bulunuyor. Süren yapımların oluşturduğu maliyetlerin, firmanın sürekli olarak abone sayısını arttırmasına ihtiyaç oluşturuyor.