Ülkemizin en güze turistik alanlarından birisi olan Nevşehir Kapadokya, her yıl yüz binlerce turisti ağırlayan merkezlerden birisi. Bölgede yapılan sıcak hava balonu turları ise birçok kişinin ilgisini çeken aktiviteler arasında yer alıyor. Ancak maalesef geçtiğimiz Ekim ayında yaşanan bir kaza sonrasında 2 turist hayatını kaybetmiş, 3 turist ise yaralanmıştı. Yaşanan bu acı olayın ardından Mısır asıllı balon pilotu ise tutuklanmıştı. Son olarak pilot, avukatının yapmış olduğu itiraz sonrasında serbest bırakıldı. İşte haberin detayları!

Balonda 30 Kişi Vardı

Nevşehir Kapadokya'ya giden bir çok kişi için sıcak hava balonu merak edilen oldukça eğlenceli bir aktivite. Ancak geçtiğimiz yıl bu mükemmel aktiviteye gölge düşüren bir kaza yaşanmış ve bu kazanın ardından 2 turist hayatını kaybederken 3 turist de yaralanmıştı. iki mürettebatla birlikte toplamda 30 kişinin bulunduğu sıcak hava balonu, sabah saatlerinde rüzgar yüzünden sert bir niş yapmak durumunda kalmıştı. Kazanın ardından Mısır asıllı balon pilotu ise tutuklanmıştı. Son olarak balon pilotunun avukatının yapmış olduğu itirazın ardından pilot serbest bırakıldı.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

İfadesinde İniş Pozisyonu Kuralına Uyulmadığını Söyledi

Geçtiğimiz yıl 18 Ekim günü Nevşehir'in Kapadokya bölgesinde turistik gezi amaçlı bindikleri sıcak hava balonu rüzgar nedeniyle acil iniş yapmıştı. Çıkan sert rüzgar nedeniyle sert bir iniş yapan balonda bulunan İspanya vatandaşı Maria Christiana Baltrons ve Dolors Masana hayatlarını kaybetmiş, diğer yolculardan da üçü yaralanmıştı. Yaşanan bu olayın ardından balonun Mısırlı pilotu Moustafa Mohammed Amin Khelidy ise tutuklanmıştı. Pilot Khelidy vermiş olduğu ifadesinde, "5 yolcu iniş pozisyonu kuralına uymadığı için sepetten düştü" şeklinde bir açıklamada bulundu. Hatta aynı zamanda 10 yıldır pilotluk yapan Khelidy, "Zelve Ören Yeri mevkinden sabah saat 07.25'te 28 yolcu ile birlikte havalandık. Yaklaşık 1,5 saat süren yolculuğun sonunda Kilik bölgesinde inişe geçtik. Balon ile inmeden önce yolculara gerekli uyarıları yaptım. İniş pozisyonu kuralına uymalarını söyledim. 5 yolcu iniş pozisyonu kuralına uymadığı için sepetten düştü. Maalesef kendileri iniş pozisyonunu alamadılar" dedi. Tüm bunların ardından Pilot Khelidy'nin avukatı, müvekkilinin tutukluluğuna itiraz etti. Mahkeme ise bilirkişi raporunu değerlendirerek Khelidy'i adli kontrol kararıyla serbest bıraktı.