Geçtiğimiz günlerde İsveç'te Türkiye'nin Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim'i yakan aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan'a ilişkin tepkiler devam ediyor. Gerek İsveçli siyasetçilerin gerekse de ülkemizdeki siyasetçilerin gösterdiği tepkilerin ardından bugün de Prof. Dr. Nihat Hatimoğlu Rasmus Paludan'a ateş püskürdü. İsveç'te İslam karşıtı aşırı sağcı bir parti olan Stram Kurs'un lideri olarak siyaset yapan politikacı Rasmus Paludan, Türkiye'nin İsveç Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yaktı. İşte Nihat Hatimoğlu'nun Rasmus Paludan hakkında söyledikleri ve detaylar!

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Ne Bu Korkaklık?

İsveç'in Türkiye Büyükelçiliği önünde yapmış olduğu provokasyonun ardından adeta tüm dünyayı ayağa kaldıran Rasmus Paludan, İsveç medyasında yapmış olduğu bu tutumla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Aşırı sağcı siyasetçi Paludan, ''Bunu yaptım çünkü önemli siyasi nedenler olduğunu düşünüyorum. Ama sonra bu kadar çok insanın beni öldürmekle tehdit etmesine üzüldüm' şeklinde konuştu ve gündemi bir kez daha hareketlendirdi. Bu açıklamaları ile yeniden dünya basınında yer bulan Paludan, Müslümanların kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim'i yakmasından dolayı tepkilerin odağındaki isim oldu. Hatta Sabah Gazetesi yazarlarından Ömer Karahan'ın haberine göre; yaşanan bu olayın ardından Batman'da birçok kişi 'Kur'an-ı Kerim'e sahip çık' sloganı ile miting yapmak için toplandı. Görüntüler için "Muhteşemsin Batman" sözlerini kullanan ve herkesin sakin tavırlarıyla tanıdığı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, İsveçli siyasetçiye ateş püskürdü. Hatimoğlu Rasmus Paludan için, "İsveç'teki insanlık yoksunu bazı onursuzların yüce kitaba yaptıkları rezilce saldırı sonrasında Türkiye gerekli tepkiyi gösterdi. Diğer İslam ülkelerinden bir ses duymadım. Kur'an-ı Kerim onların da kitabı değil mi? Ne bu korkaklık! İslam ülkeleri birleşse bu rezillikler olabilir mi, yazık" dedi.

Nevşin Mengü Araştırdı!

Diğer yandan Gazeteci Nevşin Mengü de Paludan hakkında yaptığı bir araştırma sonucunda Paludan'ın diğer suçlarını da ortaya çıkardı. Buna göre, aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan'ın 24 yaşındaki bir erkeğe yüzlerce mesaj attığı ve ısrarla takip ettiği için uzaklaştırma cezası aldığı ortaya çıktı. Paludan bunun yanı sıra , ırkçılık ve nefret suçu nedeniyle 2 aylık da hapis cezasına çarptırılmış. Mengü ayrıca Paludan'ın Danimarka'da ırkçı bir parti kurduğunu ve girdiği seçimde yüzde 1 oy aldığını da söyledi.