Nobel Ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, TÜSEB destekli gerçekleştirilen ''Covid-19 Aşı Projeleri Çalıştayı”na gönderdiği mektupta, ''Türkiye hem salgını kontrol etmekte hem de halkımızı aşılama konusunda dünyanın bir çok ülkesine örnek olacak bir tutum sergilemiştir. Bu benim için bir gurur kaynağıdır'' dedi.


Aziz Sancar, mektubunda, 21-22 Mart tarihlerinde Aziz Sancar Araştırma Merkezi'nde düzenlenen çalıştay vesilesiyle Türk Covid-19 aşılarını geliştirmekte emeği geçen tüm bilim insanlarını tebrik etti.

Sancar, şöyle devam etti: ''Türkiye hem salgını kontrol etmekte, hem de halkımızı aşılama konusunda dünyanın birçok ülkesine örnek olacak bir tutum sergilemiştir.

Derin dondurucu alacaklara tavsiyeler Derin dondurucu alacaklara tavsiyeler

Bu benim için bir gurur kaynağıdır. Umarım çok geçmeden hem korunma kurallarına uyarak hem de kendi aşımızı yeteri derecede üreterek kutsal ülkem Türkiye, bu afeti yok edecektir.

Buna kalben inanıyorum. Covid-19 salgınında hayatını kaybeden bütün Türk kardeşlerime ve onların tedavisinde canları pahasına çalışıp Covid-19'a yakalanarak vefat eden sağlık çalışanlarımıza Allah'tan rahmet dilerim.''

Aziz Sancar'ın imzalı mektubu, TÜSEB'in Twitter hesabından paylaşıldı. ( Ajans Bizim )