Nutella ve benzeri fındık kremaları özellikle çocuklarımız tarafından çok seviliyor. Kahvaltılarda ve atıştırmalık olarak öncelikli tercih edilen bu ürünlerin içerisinde, çeşitli koruyucular ve katkı maddeleri olduğunu da biliyoruz. Buna rağmen bu kremaları almaktan vazgeçemiyoruz. Çocuklarımızın daha güvenli ve sağlıklı gıdalar tüketmeleri için, kendi hazırladığımız Nutella’ lara başvurabiliriz.

Nutella İçin Gereken Malzemeler

  • Evde kolayca Nutella yapabilmek için sadece listeleyeceğimiz malzemelere ihtiyacınız var.
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 2 yemek kaşığı un ( kaşıkları silme un doldurunuz )
  • 2 yemek kaşığı tereyağı (kaşıkları dolu dolu doldurunuz )
  • 4 tatlı kaşığı kakao ( kaşıkları silme doldurabilirsiniz )
  • 6 yemek kaşığı süt
  • 1 su bardağı fındık ( Ya da bir bardağa yakın )
  • 6 yemek kaşığı pudra şekeri
  • 2 paket vanilya

Bu tarifte yumurta bulunmaması, yumurta kokusunun olmamasını sağlayarak, çok daha keyifli bir tüketim sağlıyor. Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen bu tarif, aynı zamanda Nutella ile yapabildiğiniz birçok tatlının iç malzemesi olarak ta rahatlıkla kullanılabiliyor. Markalaşmış bu kremalar kadar lezzetli olan tarifimize geçebiliriz.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Nutella Yapımı İçin

Bir tencerenin içerisinde tereyağını eritiyoruz. İçerisine şeker ve unu ilave ederek kavurma işlemi yapıyoruz. Fazla kavurursanız unun kavrulmuş tadı kremamızı bozabilir. Tereyağının içerisinde şeker ve un eriyene kavurmaya devam ediyoruz.

Karışımı soğumaya bırakıyoruz. Soğuttuktan sonra robota koyarak karıştırmaya başlıyoruz. İlk kıvamı elde ettiğimizde, bir su bardağı fındığı içerisine ilave ediyoruz. Fındıklarda eriyerek kreme içerisinde yok oluncaya kadar karıştırmaya devam ediyoruz.

Ardından robota, vanilya, kakao ve pudra şekerini ilave ediyoruz ve karıştırmaya devam ediyoruz. Her malzemeyi ekledikten sonra, karıştırarak kremayla özdeşleşmesini sağlamaya özen gösteriyoruz. Bu sayede kıvamı daha güzel bir Nutella elde edebiliriz.

Ortaya çıkan sonuç içerisinde katkı malzemesi olmayan doğal bir atıştırmalık oluyor. Son derece lezzetli olmasının yanında, satın aldığımız Nutella ve benzeri kremalarla da yarışacak özellikte oluyor. Yaparken kullandığınız sütün günlük yerine pastörize olması, daha uzun dayanmasını sağlayan bir ayrıntı. Bu şekilde normal ortamda 2-3 haftaya kadar dayanabiliyor. Buzdolabında dayanma süresi elbette daha uzun oluyor ancak, soğuk nedeniyle donduğu için sertleşme oluyor. Buzdolabında saklayacaksanız, kullanmadan bir süre önce dolaptan çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.