Kış aylarının gelmesiyle birlikte doğalgaz tüketiminde artışlar yeniden başladı. Isınma ihtiyacını karşılamak için gerçekleştirilen yüksek doğalgaz tüketimleri, özellikle son dönemde doğalgaza gelen zamla birlikte faturaların ciddi şekilde kabarmasına neden oldu. Doğalgaz faturalarında yaşanan ciddi artış çerçevesinde de çoğu vatandaş, ödemekte güçlük yaşıyor. İşte bu noktada bankalar doğalgaz ödemelerinde taksit fırsatı sağlıyor. Daha uygun koşullarda ödeme fırsatı sunan bankaların doğalgaz taksitlendirme kampanyası yoğun ilgi görüyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Doğalgaz Faturalarında Faizsiz Taksitlendirme İmkanı

Son yıllarda özellikle uluslararası mecrada yaşanan ciddi enerji krizleri neticesinde doğalgaz 2022 boyunca ciddi zamlar aldı. Özellikle konutlara yönelik doğalgaz fiyatlandırmalarının da katlanarak artış göstermesi, tam kış önünde vatandaşları endişelendiriyor. Durum böyle olunca çoğu vatandaş gecikmeli olan doğalgaz faturaları nedeniyle maddi bakımdan oldukça zor bir durumda kalıyor. Bu noktada bankalar tarafından sunulan doğalgaz taksitlendirme kampanyaları öne çıkıyor.

Günümüzde Türkiye’nin her yerine ulaşan doğalgaz altyapısıyla birlikte kullanımda ciddi bir artış yaşandı. Bu noktada bankalar, doğalgaz abonelerinin fatura ödemelerine istinaden önemli kolaylıklar sağlıyor. Çoğu banka, kredi kartı ile yapılacak doğalgaz faturası ödemelerine taksit desteği sunuyor. Üstelik kredi kartı ile yapılan doğalgaz ödemelerinde %0 faizle taksitlendirme imkanından da yararlanılabiliyor.

İş Bankası %0 Faizle Doğalgaz Ödemesi Taksitlendirme

Türkiye İş Bankası tarafından duyurulan yeni doğalgaz taksitlendirme kampanyasıyla birlikte doğalgaz ödemeleri daha rahat şekilde yapılıyor. Özellikle Türkiye İş Bankası’nın Maximum kredi kartı ile yapılacak İGDAŞ doğalgaz faturası ödemelerinde %0 faizle ve vade farksız 3 aya varan taksitlendirme imkanından yararlanılabiliyor. İş Bankası’nın doğalgaz taksitlendirme kampanyası sayesinde en fahiş faturalar bile çok daha uygun koşullarda ödenebiliyor.

Akbank’tan Doğalgaz Ödemelerine Taksit

Akbank tarafından da 2022 yılında biriken doğalgaz faturalarını uygun koşullarda ödeme kolaylığı sağlanıyor. Akbank’ın Axess veya Wings kredi kartı sahipleri yapacakları doğalgaz fatura ödemelerini 3 aya kadar taksitlendirebiliyor. Böylelikle yüksek tutarlı doğalgaz faturasının ödemesini 3 taksitte gerçekleştirerek, ödeme kolaylığından yararlanabiliyor. Özellikle yüksek tutarlı doğalgaz faturalarının tek seferde ödemenin getireceği ciddi mali yükten de kurtulabilmeleri sağlanıyor. Üstelik doğalgaz ödemelerini taksitlendirebilmek Akbank kredi kartında %0 faizle mümkün oluyor.