Sayıları sürekli artmaya devam eden ve hali hazırda 13 milyonu aşmış olan emekliler, her ay düzenli olarak aldıkları emekli aylıkları nedeniyle bankalar için özel ve iyi bir müşteri potansiyeli oluşturuyor. Bu kapsamda bankalar ve SGK arasında yapılan protokolle, emeklilerin aylıklarını aldıkları bankalara, 3 yıl boyunca bankada kalma sözü vermeleri halinde ödenmesi gereken peşin bir nakit promosyon ödemesi yapılması kararı bulunuyor. Buna göre her emekli istediği bankadan aylığını alırken, 3 yıl boyunca bu bankada kalma koşuluyla, aylık tutarına göre bir promosyon ödemesi almaya hak kazanıyor. Ziraat Bankası, en fazla emekli aylığı veren ve emekli müşteriye sahip banka olarak, promosyon ödemesi gerçekleştiren bankalardan bir tanesidir.

Ziraat Bankası Emekli Promosyonu Ne Kadar?

Önceleri emeklilerin, emekli olduklarında kamu bankalarında hesaplar aracılığıyla emekli olmaları mümkündü. Aynı zamanda, emekli aylıkları sadece kamu bankaları aracılığıyla alınabiliyordu. Değişen yasalarla, günümüzde emekliler kendileri için en uygun ve avantajlı bankayı tercih edebiliyor ve emekli aylığının o bankaya yatırılmasını isteyebiliyor. Bu durum kamu bankalarının da, emekli aylıklarını kendi bankalarında tutabilmeleri için çeşitli avantajlar sunması ve promosyon ödemesi yapmasını bir anlamda zorunlu kılıyor.

Bu çerçevede Ziraat Bankası, aylıklarını 3 yıl boyunca bankanın şubelerinden almayı taahhüt eden emeklilere, aylık tutarlarına göre, nakit promosyon ödemesi yapıyor. Emekli aylığı 1.500 TL’ye kadar olan emekliler, tek seferlik 500 TL nakit promosyon ödemesi alabiliyor. Aylığı 1.500 ile 2.500 TL arasında olan emekliler 625 TL, aylıkları 2.500 TL ve üzerinde olanlarsa 750 TL nakit promosyon ödemesi alabiliyor. Bu avantajlardan faydalanabilmek için, sadece Ziraat Bankası’nın tercih ettiğiniz bir şubesinden, aylığınızı almak üzere gerekli işlemi yapmanız ve 3 yıl boyunca bankada kalmak için taahhüt vermeniz gerekiyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Emekli Aylığımı Ziraat Bankası’na Nasıl Taşırım?

Emekli aylıklarının taşınması e-devlet sistemi üzerinden birkaç dakika içerisinde çözümlenebilen bir konu. Sisteme giriş yaparak istediğiniz bankaya ve istediğiniz şubeye emekli aylığınızı taşıma işlemini yapabilirsiniz. Ancak aylığın taşınması sonrasında, bankaya başvurarak 3 yıllık taahhütnameyi, de imzalamanız gerekiyor. Bununla birlikte, doğrudan bankaya başvurarak emekli aylığınızın taşınması işlemini de banka aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.