Türkiye, deprem kuşağında bulunuyor.Tarihi boyunca depremlerden çok fazla kayıp vermiş ve canı yanmış bir ülke olarak, binaların modernizasyonu ve deprem güvenliğinin sağlanması konusunda sıkı devlet politikaları uygulanıyor. Bu politikalar kapsamında 81 şehirde depreme dayanıksız binaların yıkılarak, yerine yenilerinin yapılmasını kapsayan kentsel dönüşüm projeleri uygulanıyor. Vakıfbank ise bu proje bölgelerinde bulunan hak sahiplerine %0.88 faizle kentsel dönüşüm kredisi desteği sunuyor.

Vakıfbank’tan %0.88 Faizli Kentsel Dönüşüm Kredisi

Türkiye genelinde afet riski altında bulunan yapıların dönüştürülmesine ilişkin olarak 6306 sayılı Kanun çerçevesinde Vakıfbank tarafından kentsel dönüşüm kredisi sunuluyor. Vakıfbank konut kredisi desteğinden kentsel dönüşüm sahasında bulunan hak sahipleri yararlanabilmektedir. Buna göre Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisini konutları yeniden inşa etmek isteyen hak sahibi, riskli yapılarda minimum 1 yıldır oturan kiracı ve sınırlı ayni hak sahipleri, konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen malikler yararlanabilmektedir.

Kentsel Dönüşüm Kredisinde Faiz Desteği

Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisinde çok uygun kredi faiz oranlarının yanı sıra devletin sağladığı faiz desteği de bulunuyor. Böylelikle çok daha düşük faiz oranları ve çok uygun geri ödeme koşullarıyla Vakıfbank’tan konut kredisi kullanabilir ve kentsel dönüşümün tüm avantajlarından yararlanılabilir.

Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm konut yapım kredisi için 3 aydan, 120 aya varan vade fırsatıyla ayda sadece %1.29 faiz oranından yararlanılabiliyor. Ayrıca A sınıfı verimlilik için %0.41, B sınıfı verimlilik için %0.37 ve standart verimlilik için %0.33 aylık faiz desteği sunulmaktadır.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm bitmiş konu kredisi için 3 aydan, 120 aya varan vade fırsatıyla ayda sadece %1.29 faiz oranından yararlanılabiliyor. Ayrıca A sınıfı verimlilik için %0.41, B sınıfı verimlilik için %0.37 ve standart verimlilik için %0.33 aylık faiz desteği sunulmaktadır. Ayrıca 1.900 TL tutarında ekspertiz ücreti uygulanmaktadır.

Böylelikle “Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi” ve “Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi” kampanyası kapsamında A Sınıfı Verimlilikte %0.88, B Sınıfı Verimlilikte %0.92 ve Standart verimlilikte %0.96 faiz maliyeti oluşturuluyor.