Türkiye’de ticaret hayatının hareketlendirilmesi ve yeni yatırımların teşvik edilmesi amacıyla pek çok ticari teşvik paketi sunuluyor. Devlet tarafından sağlanan bu destek ödemeleriyle Türkiye genelinde yeni girişimlerin önünün açılması hedefleniyor. KOSGEB ise 2022 yılında kendi işini kurmak isteyen o kişilere tam 65.000 TL’lik geri ödemesiz destek ödemesi gerçekleştirmektedir. KOSGEB 65.000 TL hibe desteğinden kimler faydalanabilir? 65.000 TL KOSGEB hibesi nasıl alınır? Sorularının yanıtları haberimizde!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

KOSGEB’den Geri Ödemesiz Tam 65.000 TL Destek Ödemesi

Türkiye’de yeni girişimcileri ve yanı sıra KOBİ’leri destekleyen KOSGEB’den 2022 yılında da çeşitli teşvik programlarının sunumuna devam ediliyor. Bu programlardan birisi de KOSGEB’in 65.000 TL tutarındaki geri ödemesiz girişimci destek kredisi programıdır. Bu destek kredisi kapsamından yararlanan tüm KOBİ’ler, geri ödemek yapmak zorunda kalmıyor.

KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL değerindeki geri ödemesiz kredi desteğinden yararlanılabilmesi için ise belirli şartların sağlanmış olması gerekmektedir.

KOSGEB 65.000 TL Hibe Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL değerindeki hibe programından yararlanılabilmesi için öncelikli olarak bazı şartlara sahip olunması gerekmektedir. Buna göre 2022 yılında sunulan KOSGEB hibe desteğinden sadece engelli vatandaşlar ve eski hükümlü vatandaşlar yararlanabilmektedir. Devlet bu kişilerin ticari hayatta daha sağlam adımlarla bir başlangıç yapabilmelerini desteklemeyi hedeflemektedir.

KOSGEB’in 65.000 TL geri ödemesiz desteğinden eski hükümlüler ile birlikte sağlık kurulundan aldığı engellilik raporu %40 ve üzeri olan engelli vatandaşlar yeni işletme kuruluşları için yararlanabilmektedir.

KOSGEB 65.000 TL Destek Ödemesi Nasıl Yapılıyor?

KOSGEB tarafından sunulan 65.000 TL’lik hibe programı vatandaşın yeni girişimindeki işlemlerine yönelik olarak sağlanmaktadır. Buna göre KOSGEB, şartlara uygun olan ve yeni işletme kuruluşu atılımında bulunan kişilere 45.000 TL tutarında kuruluş desteği sunuyor. Böylelikle çalışma alanı için gerekli olan koşulların en iyi şekilde karşılanması sağlanıyor.

Geriye kalan 20.000 TL’nin ise 15.000 TL tutarındaki kısmı sadece işletme giderlerinde kullanılmak üzere verilmektedir. Ayrıca son 5.000 TL’lik kısmı ise yapılacak kuruluş işlemleri esnasında karşılaşılan giderlerin karşılanması amacıyla verilmektedir. Böylelikle vatandaşlar KOSGEB’ten 65.000 TL’ye varan hibe alabiliyor.