Emekliler bankalar açısından hem potansiyel ve iyi müşteri kapsamına ele alınıyor, hem de özellikle kredi ürünleri konusunda güvenilir müşteriler olarak görülüyorlar. Emekli aylıkların bankalara taşınması koşuluyla, emekliler çeşitli promosyonlar ve özel avantajlardan faydalanabiliyor. Bu avantajlar arasında, özellikle çeşitli avantajlarla donatılmış kredi ürünleri de bulunuyor. Emeklilere en avantajlı kredileri sunan bankalar arasındaki birkaç tanesinin sunduğu avantajları içeriğimizin devamında inceleyebilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Kamu Bankası olan Halkbank, emekliler için birçok avantaj sunan bankalar arasında yer alıyor. Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi adıyla sunulan ürün, 100.000 TL üst limitle emeklilere sunuluyor. Aylıklarını Halkbank şubeleri aracılığıyla alan ya da bu şubelere yeni taşıyarak en az 3 yıl buradan alma taahhüdü veren emekliler, kampanyadan faydalanabiliyor. Halkbank bankalar arasındaki en düşük faiz oranlarından biri olan % 1,55 oranını emekliler için özel olarak sunuyor.

Yasal mevzuat gereği, 50.000 TL’ye kadar olan tüm krediler en fazla 36 ay vade seçeneğine sahip. 50.000 TL ve üzerinde olan krediler içinse en uzun vade seçeneği 24 ay oluyor. Emeklilerin aylıklarını Halkbank’tan almaları koşulu dışında, kefil ya da teminat istenmiyor. Başvurarak kullanabileceğiniz kredi limitini öğrenebiliyor ve hemen kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda banka, geri ödeme konusunda da emeklilere geniş seçenekler sunan bir diğer avantaja daha sahip.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

TEB Emekliye Özel Kredi

Türk Ekonomi Bankası, emekli müşterileri kazanmak ve onları kendi bankalarına çekebilmek için, yoğun çaba gösteren özel bankalardan biri. Bu nedenle sürekli yeni ve daha özellikli kampanyalar hazırlıyorlar. Emekliye Özel Kredi Ürünü, % 1,85’den başlayan faiz oranlarıyla sunulan bir kredi. Vadeye göre, farklı faiz oranları uygulanan kredinin 50.000 TL altında olanları 36 ay vade seçeneğine sahip. Kullanılan kredi 50.000 TL ve üzerinde olursa, en uzun vade seçeneğine yasal mevzuata göre 24 ay olabiliyor.

Buna göre banka 3 ile 24 ay vadede kullanılan kredilere % 1,85, 25 ile 36 ay vadede kullanılan kredilere % 1,95 faiz oranı uyguluyor. Bu avantajlardan faydalanmak için, emekli aylıklarının bankanın şubelerine taşınması ve 3 yıl boyunca buradan alınacağına dair taahhüt verilmesi gerekiyor. Bu koşullarda genel olarak ek teminat ya da kefil istenmiyor.

PTT’den Emekli Kredisi

PTT ile Aktifbank arasında, bankacılık alanında sağlanan işbirliği aracılığıyla çeşitli kredileri PTT şubeleri aracılığıyla kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. PTT Emekli Kredisi başvuruları için, tüm PTT şubelerine başvurabilirsiniz. Üst limiti 80.000 TL olarak belirlenen kredinin, 50.000 TL’ye kadar olan bölümleri 36 aya kadar vadelendiriliyor. Kredi tutarı 50.000 TL ve üzerinde olduğunda, en fazla 24 ay vade ile kullanılabiliyor. Kredi için uygulanan faiz oranı % 2,49’dan başlıyor.