PTT’den emeklileri sevindiren haber geldi. PTT, milyonlarca emekliye hayat pahalılığının yaşandığı bu dönemde karşılaştıkları acil masraflar için çok uygun geri ödeme koşullarıyla ihtiyaç kredisi sunuyor. Emekliler, başka bankadaki gecikmeli kredi borcunu, uygun koşullarla PTT’ye taşıyabiliyor. İşte PTT’nin Aktifbank işbirliğiyle sunduğu borç transfer kredisinin detayları!

PTT’den Borç Transfer Kredisi

PTT ile Aktifbank arasındaki yeni protokol kapsamında, farklı bankalardaki kredi borçları uygun geri ödeme koşullarıyla PTT’ye taşınabiliyor. PTT, diğer bankadaki kredi borcunu tamamen ödüyor ve Aktifbank aracılığıyla kendisi daha uygun faiz oranları ve daha uzun vade imkanıyla borcu taksitlendiriyor. Böylelikle hayat pahalılığı ve düşük emekli maaşı nedeniyle kredi borcunu ödemekte zorlanan milyonlarca emekliye rahat bir nefes aldırıyor.

PTT’nin sunduğu borç transfer kredisi kampanyasından sadece emekliler yararlanabiliyor. Ayrıca borç transfer kredisi sadece emekli maaşının alındığı bankada kullanılmış olan ihtiyaç kredisi borçları için geçerlidir. Ayrıca kampanya kapsamında sadece kredi borçları değil, ilgili bankadaki kredi kartı borçları ile KMH(Kredili Mevduat Hesabı) borçları da bulunuyor.

PTT’den 36 Ay Vade Desteği

PTT, emeklilere maaşını aldığı bankada kullandığı kredi, kredi kartı ve KMH borçları için Aktifbank aracılığıyla PTT’ye taşıma imkanı sunuyor. Üstelik bu taşıma işleminde emeklilere özel düşük faiz oranlarından yararlanılabiliyor. Ayrıca emekliler, diğer bankadaki borçlarının kalan vade sayısı ne olursa olsun fark etmeksizin 36 ay vadeyle söz konusu borcu yeniden taksitlendiriyor. Böylelikle emekliler 2022 yılındaki enflasyondaki artışla yaşadığı maddi krizde biraz olsun nefes alabiliyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Ayrıca PTT borç transfer kredisi sayesinde emekliler diğer bankada olan gecikmedeki borcunun, gecikmeden de çıkmasını sağlıyor. Böylelikle PTT ve Aktif Bank tarafından sunulan emeklilere özel ihtiyaç kredisi ürünlerine de kredi sicilinin olumsuz etkilenmemesi sayesinde başvurabiliyor. Hatta emekliler, maaşını aldığı bankadaki borcuyla birlikte emekli maaşını da PTT’ye taşıdıklarında Aktifbank’ın “N Kolay Emekli Kredisi” kampanyasından da yararlanabiliyor.

Emekliler, maaşını aldığı bankadaki 10.000 TL’lik kredi borcunu 36 ay vade ve %4.09 faiz oranıyla PTT’ye taşıyabiliyor. Böylelikle aylık taksit tutarları sadece 613.10 TL oluyor.