Milyonlarca emekli için avantajlı koşullarda ihtiyaç kredisi PTT’den geldi. PTT, emeklilerin kış öncesinde aran ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için düşük faiz oranı ve 36 aya varan vade imkanıyla ihtiyaç kredisi sunuyor. PTT’nin sadece emeklilere özel olan ihtiyaç kredisiyle uygun geri ödeme koşullarında tam 50.000 TL limitli ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. Peki PTT emekli kredisi şartları neler? PTT emeklilere SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır?

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

PTT’den Emeklilere Avantajlı Kredi

Emekli maaşıyla geçimini idame ettirmeye çalışan milyonlarca emekliye müjde PTT’den geldi. PTT, Türkiye genelindeki milyonlarca emekliye Eylül ayı itibariyle artan masraflarını şimdi karşılayıp, ödemeye sonra başlayabileceği bir ihtiyaç kredisi sunuyor. PTT acil nakit ihtiyacı olan emeklilere 50.000 TL üst limitli ve düşük faizli ihtiyaç kredisi veriyor.
PTT’nin emeklilere özel ihtiyaç kredisine başvuruda bulunan emeklilerden kefil ve ekstra şart talep edilmiyor. Üstelik emekliler, PTT şubelerine gitmek zorunda kalmadan 7 gün 24 saat tüm acil nakit ihtiyaçları için PTT’nin emeklilere özel ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabiliyor.

PTT’nin Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisinin Şartları

PTT tarafından emeklilere özel olarak sunulan ihtiyaç kredisine başvuru için emekli maaşı müşterisi olunması gerekiyor. Yani emeklilere özel ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilmek için emekli maaşını PTT’den alıyor olmak gerekmektedir. Kampanya döneminde farklı bankadan aldığı emekli maaşını PTT’ye taşıyan emeklilerde, düşük faizli PTT emekli kredisi kampanyasından yararlanabilmektedir.

Kampanya kapsamında emekliler PTT’den 50.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için kredi kullanabiliyor. Ayrıca tam 36 aya varan vade imkanından ve yanı sıra sadece %2.69 kredi faiz oranından yararlanabiliyor. Buna göre emekliler PTT’den 25.000 TL limitli ihtiyaç kredisi kullanımlarına 36 ay vade seçimi yapabiliyor. Böylelikle %2.69 faiz oranından yararlanarak aylık kredi taksit tutarı sadece 1.184.38 TL oluyor.

PTT Emeklilere SMS ile Kredi Başvurusu

PTT’nin emeklilere özel ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak isteyenler, şubeye gitmek zorunda değil. PTT SMS ile kredi başvurusu yaparak her an kolayca ve anında ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. PTT SMS ile kredi başvurusu için “PTT”, “T.C. Kimlik Numarası” bilgilerini aralarında bir boşluk olacak şekilde yazıp, “3050” numarasına SMS gönderilmesi yeterlidir.