Ekonomik açıdan zor bir dönem yaşayan emeklileri sevindiren maddi destek PTT’den geldi. PTT tarafından yapılan kampanya duyurusuna göre emekliler, acil nakit ihtiyaçları için PTT’den çok uygun koşullarda ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. PTT ile Aktif Bank işbirliğinde düzenlenen emeklilere özel avantajlı ihtiyaç kredisi kampanyasının koşulları da belli oldu. Peki PTT emeklilere özel krediyi kimler kullanabilir? PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır? tüm detaylar haberimizde!

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

PTT’den Emeklilere Özel Avantajlı Faiz Oranlarında İhtiyaç Kredisi

PTT ile Aktif Bank arasında gerçekleştirilen yeni  işbirliği kapsamında emeklilere özel bir ihtiyaç kredisi sunuluyor. Diğer ihtiyaç kredisi ürünlerine nazaran daha uygun faiz oranları ve esnek ödeme koşullarına sahip olan ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için belirli şartların sağlanmış olması gerekiyor. PTT’nin emekliye özel ihtiyaç kredisinden sadece emekli maaşını PTT’den alan veya PTT’ye taşıyan emekliler yararlanabiliyor.

Emekli maaşını PTT’den alan tüm emekliler tam 80.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için kefilsiz, şartsız ve belgesiz ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Üstelik PTT’nin emeklilere özel 80.000 TL üst limitli ihtiyaç kredisinde 36 aya varan vadede sadece %2.49 faiz oranı uygulanıyor. Bankacılık mevzuatları gereğince 36 ay vade en fazla 50.000 TL’ye kadar olan kredi kullanımlarında seçilebiliyor. 50.001 TL ile 80.000 TL arasındaki limite sahip kredi kullanımlarında ise en fazla 24 ay vade seçimi yapılabiliyor.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu

PTT tarafından sunulan emekli maaşı müşterilerine sunulan 36 ay vadeli ve %2.49 faiz oranlı 80.000 TL limitli ihtiyaç kredisine başvuru işlemleri PTT şubelerine gidilmeden dahi yapılabiliyor. PTT emekli maaşı müşterileri SMS ile kredi başvurusu yapabiliyor. PTT SMS ile kredi başvurusu için kısa mesaj servisine “PTT”, “T.C. Kimlik Numarası” bilgilerinin aralarında bir boşluk olacak şekilde yazılıp, “3050” numarasına SMS gönderilmesi gerekiyor. SMS ile kredi başvuruları dakikalar içerisinde değerlendirilerek, PTT emekli maaşı hesaplarına onaylanan kredi limitleri anında tanımlanıyor.

PTT emekli maaşı müşterileri 50.000 TL limitli ihtiyaç kredisinde 36 ay vade seçimine %2.49 faiz oranı üzerinden ayda sadece 2.286.09 TL taksit ödemesi yapıyor.