KOSGEB tarafından sağlanan çeşitli karşılıksız destekler, her kesimden ve her meslekten kişinin, kendi işine sahip olmasını sağlıyor. Sürdürülen çeşitli projelerde, kaybolmakta olan meslek dallarından, tarıma kadar uzanan geniş bir yelpazede destekler sağlanıyor. Hazırlanan yeni programla, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere, 65.000 TL karşılıksız olarak hibe desteği sunuluyor.
Bu hibe desteğinden faydalanmak için belirli koşullara sahip olmak gerekiyor. Ekonomimizin daha güçlü temellere oturması ve potansiyellerin daha verimli kullanılabilmesi amacıyla KOSGEB sürekli yeni programlar hazırlamaya devam ediyor.

Girişimcilere 65.000 Lira KOSGEB Hibe Desteği

65.000 TL olarak verilecek olan KOSGEB hibe desteğinden faydalanmak için, öncelikle %40 engelli ya da %40 iş gücü kaybına uğramış olmanız gerekiyor. Bunun yanında eski hükümlülerde, iş kurmak için bu hibe desteğinden faydalanabiliyor.

Bu koşulları sağlayan kişiler, KOSGEB Girişimcilik Eğitim Programı tamamlayarak, ilgili sertifikaya sahip olmalıdır. Sertifika sonrasında hazırladıkları projeler ile KOSGEB’ e başvuran herkes, bu hibe desteğini alabiliyor. Destek 45.000 lirası kuruluş masrafları, 15.000 lirası işletme giderleri ve 5.000 lirası kuruluş işlemleri masrafları için ödeniyor.

%40 engelli olanlar, %40 iş gücü kaybına uğramış olanlar, malul ve engelli aylığı almaya hak kazanamıyorlar. Bu durumdaki kişilerin ekonomide katma değer sağlayabilmeleri için verilen bu hibe desteği, birçok vatandaşımızın kendi işini kurmasını sağlıyor.

KOSGEB Destekleri Çok Çeşitli

Eski hükümlülerin iş bulmakta zorlanmaları nedeniyle, onlar içinde sunulan 65.000 TL hibe desteği, eski hükümlülerin topluma kazandırılmasında önemli bir katkı sağlıyor. KOSGEB tarafından çeşitli özelliklere sahip farklı kesimdeki vatandaşlar, kendi durumlarına çözüm oluşturan birçok destek sunuyor. Bu desteklerin bir kısmı faizsiz kredi olarak, bir kısmı doğrudan karşılıksız hibe desteği olarak veriliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Aynı zamanda girişimcilerin eğitilmesi için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi gibi eğitim programları da bulunuyor. Bu sayede girişimciler nelerle karşılaşabileceği hakkında ayrıntılı bilgi edinmiş oluyor. Kurdukları işler ve kendilerine ait projeleri, bu eğitim programından öğrendikleriyle daha gerçekçi ve ayakları yere basan hale getirebiliyorlar. KOSGEB kuruluş masrafından, işletmenin kurulduktan sonraki ilk zamanlarda gereken işletme giderlerine kadar her konuda hibe desteği bulunuyor.