1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Girişimcilere yönelik geri ödemesiz destekler, iş ve ticaret hayatının hareketliliğini sağlıyor. Özellikle son yıllarda artan enflasyonun yarattığı ticaretteki olumsuz tablo, yeni girişimler açısından engel teşkil edebiliyor. Bu noktada KOSGEB tarafından sağlanan geri ödemesiz girişimci destekleri ise yeni işletme kuruluşlarına ve yeni iş fikirlerine olanak sağlıyor. 2022 KOSGEB hibe programları arasındaki geri ödemesiz 65.000 TL destek ödemesi programı yoğun talep görüyor. Peki KOSGEB geri ödemesiz destek kredisine kimler başvurabilir? KOSGEB hibe programı şartları neler? Detayları haberimizde!

KOSGEB’den Girişimcilere 65.000 TL Destek

KOSGEB, 2022 yılında da girişimcilere destek olmaya devam ediyor. Özellikle kendi işinin patronu olmak isten ve bunun için projesi hazır olan genç girişimciler, KOSGEB’e sermaye için başvuruda bulunabiliyor. 2022 yılında KOSGEB tarafından farklı projelere ve yanı sıra farklı grup ve alanlara yönelik olarak çok sayıda geri ödemesiz destek programı sunulur. Bu programlar arasında genç girişimcileri hedefleyen 65.000 TL’lik geri ödemesiz destek programı da yer alıyor.

Kendi işinin patronu olmak isteyen girişimciler 2022 yılında KOSGEB’e başvuruda bulunarak, 65.000 TL’lik geri ödemesiz hibe desteğinden yararlanabiliyor. Ancak KOSGEB 65.000 TL hibe programından yararlanabilmek için belirli şartlara haiz olunması zorunluluğu da bulunuyor.

KOSGEB Geri Ödemesiz Destek Şartları

KOSGEB’in 65.000 TL geri ödemesiz destek programından yararlanabilmek için mutlaka kurum tarafından belirtilen şartları yerine getirmiş olmak gerekiyor. Buna göre 2022 yılında 65.000 TL KOSGEB hibesi alabilmek için eski hükümlü olunması veya minimum %40 engelli raporuna sahip olunması gerekmektedir. Bu şartlara sahip olan kişilerin ayrıca mutlak suret ile KOSGEB tarafından sunulan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını tamamlamış ve sertifika almış olması gerekmektedir. Bu şartları sağlayanlar hazır olan yeni işletme projesi ile birlikte KOSGEB’e başvuru gerçekleştirebiliyor.

KOSGEB 65.000 TL Hibe Nasıl Alınır?

KOSGEB’in 65.000 TL tutarındaki geri ödemesiz destek ödemesi yeni bir işletme kurulumuna sermaye desteği sağlaması amacıyla yapılmaktadır. Bu kapsamda 65.000 TL’lik hibenin 45.000 TL olan kısmı doğrudan kuruluş desteği olarak verilmektedir. Bunun yanı sıra 15.000 TL olan kısmı işletme gideri olarak verilmektedir. Kalan 5.000 TL’lik kısmı ise kuruluş işlemlerindeki harcamalara istinaden verilmektedir.