Ülkemizdeki birçok kişi kendi işini kurmak ve ticarete atılmak istiyor ancak özellikle son dönemlerde Türk Lirasının hızla değer kaybetmesi ve Koronavirüs pandemisi girişimci vatandaşların aklında soru işaretleri oluşturmaya ve onların hevesi kırmaya devam ediyor ancak T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani herkesin bildiği adıyla KOSGEB, vatandaşları desteklemek amacıyla geri ödemesiz 65.000 TL'lik hibe paketini duyurarak herkese umut ışığı oldu!

Genç girişimcilerin her daim yanında olduğunu vurgulamaktan geri durmayan KOSGEB, şimdilerde SGK ve İŞKUR'un da işbirliği ile birlikte yeni bir hibe programına daha imza attı. Eğer sizler de yeni bir iş kurmak istiyor ancak buna cesaret edemiyorsanız; KOSGEB'in duyurduğu proje sayesinde hayallerinizdeki işi kurabilirsiniz. İşte KOSGEB'in İŞKUR ve SGK ile işbirliği yaparak ortaya çıkarttığı 65.000 TL'lik hibe programına dair tüm detaylar!

KOSGEB'ten Geri Ödemesiz 65.000!

Türkiye'de yaşayan kişilerin büyük bir kısımı farklı sektörlerde yeni iş girişimleri denemek istiyor ancak buna cesaret edemiyor. Ülkemizin bulunduğu ekonomik koşullarla birlikte Koronavirüs pandemisinin yarattığı eksiklikler hala hayatımıza etki etmeye devam ederken, sermayesi olmayan genç girişimcilerin eli kolu bağlanmış oluyor. Bu tip durumlarda ise T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani KOSGEB, girişimcilik kurslarına katılan kişiler belli şartları sağladığında 65.000 TL'lik hibe programıyla birlikte karşımıza çıkıyor.

İŞKUR, SGK ve KOSGEB işbirliğiyle ortaya çıkan bu hibe programında 65.000 TL'lik destek sağlanıyor ancak bu 65.000 TL'lik hibenin; 5000 TL’si kuruluş işlemleri desteği, 45.000 TL’si kuruluş desteği ve 15.000 TL’si de işletme gideri olarak veriliyor. Bu üç farklı destek mekanizması aslında engelli vatandaşlar ya da eski mahkumlar için düzenleniyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Kimler Başvuru Yapabilir?

Bildiğiniz gibi özellikle engelli bireyler ve eskiden hüküm giymiş kişiler normal hayatlarına adapte olmakta güçlük çekiyor ve iş bulmakta zorlanıyor. KOSGEB bu sıkıntıların farkında varınca İŞKUR, SGK ile birleşti ve 65.000 TL'lik hibe programı ortaya çıkmış oldu. KOSGEB'in hibe programına başvuru yapan kişilerin KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamış olması gerekiyor, ayrıca programa başvuru yapacak engelli kişilerin en az %40 oranında engelli raporuna sahip olmaları ya da eskiden hüküm giymiş bir mahkum olmaları gerekiyor.