Emeklilere bir müjde de PTT’den geldi. PTT, tüm emeklilere acil nakit ihtiyaçları için avantajlı finansman desteği sağlıyor. Emekliler, çok uygun geri ödeme koşullarından yararlanabildiği PTT borç transferi ile diğer bankalardaki kredi borçlarından kurtulabiliyor. Bankalara borcu olan emekli sayısının hızla arttığı bu dönemde PTT’nin borç transfer kredisi emeklilere rahat bir nefes aldırıyor. PTT borç transfer kredisini kimler ve nasıl kullanılır? sorularının yanıtları haberimizde!

PTT’den Emeklilere Özel Borç Transfer Kredisi

Pandemi başlangıcından beri global ekonomide ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bunun üzerine 2022 yılbaşı zamlarının eklenmesi, artan enflasyon, döviz kurları ve ardından gelen Ukrayna ve Rusya savaşı ile birlikte ekonomide ciddi sorunlar yaşanıyor. Bu durum vatandaşın bankalara olan borçlarının artmasına neden oluyor. Özellikle emekli maaşıyla geçinmeye çalışan emeklilerin banka borçları sürekli artıyor.

Gecikmeye düşen ve emeklilerin kredi sicillerini de olumsuz şekilde etkileyen bu banka borçları için ihtiyaç duyulan destek PTT’den geldi. PTT emeklilere, borç transfer kredisi ile diğer bankalardaki borçlarını PTT’ye taşıyarak, çok daha uygun ödeme koşullarından faydalanabilme fırsatı sunuyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

PTT ile Aktif Bank işbirliğinde sunulan emeklilere özel borç transfer kredisi ile emekliler, diğer bankalardaki kredi borçlarını kapatabiliyor. Kapatılan kredi borçları sayesinde emeklilerin kredi sicili düzelirken, PTT’de daha uygun ödeme koşullarından faydalanabiliyor. PTT Aktif Bank borç transfer kredisi kampanyası kapsamında emekliler, diğer bankalardaki 50.000 TL’ye kadar olan kredi borçları için faydalanabilmektedir.

PTT Emekli Borç Transfer Kredisi Kampanyası Detayları

PTT’nin emekliler için sunduğu borç transfer kredisinden yararlanarak, diğer bankalardaki kredi borçlarını kapatmak ve tek çatı altında toplamak isteyen emeklilerin, bazı şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartların en başında da PTT borç transfer kredisini kullanabilmek için emekli maaşını PTT’den alıyor olmak veya taşımayı taahhüt etmek gerekiyor. Bu şartları sağlayan emekli müşterileri için PTT tarafından çok uygun faizli 50.000 TL’ye kadar borç kapama kredisi sunuluyor.

36 ay vade desteği ve sadece %2.79 kredi faiz oranı uygulanan PTT emeklilere özel borç transfer kredisinde 50.000 TL’ye kadar kullanım gerçekleştirebilirsiniz. 50.000 TL borç transfer kredisi limitinde 36 ay vadeye %2.79 faiz oranı üzerinden aylık sadece 2.410.65 TL ödeme yaparsınız.