Tüm dünyada etkili olan Pandemi nedeniyle ekonomide ciddi sarsıntılar yaşanıyor. Pandemi dönemi sağlık krizinin yanı sıra ciddi bir global ekonomik krize yol açtı. Ülkemizde de etkilerinin güçlü bir şekilde hissedildiği ekonomik dalgalanmalar vatandaşın cebine de yansıyor. Vatandaşlar bu dönemde bankalara olan borçlarını ödemekte fazlasıyla zorlanıyor. Bu nedenle son yıllarda bankalara borçlu olan kişi sayısı önemli seviyede artış gösterdi. Bankalara olan borçlarını ödemeyen ve gecikmeye düşen vatandaşların yardımına ise yine bankalar yetişiyor. Bankaların borç transfer kredileriyle vatandaşlar gecikmedeki borçlarından kurtuluyor, daha iyi koşullarda geri ödeme planlarından faydalanabiliyor.

PTT Borç Transfer Kredisi Kampanyası

PTT, Pandemi döneminden ekonomik bağlamda en fazla etkilenen kesim olan emeklilere büyük bir kolaylık sağlıyor. Emeklilerin bankalardaki gecikmiş borçlarını ödeyerek, çok daha uygun geri ödeme koşullarında yeni kredi sunuyor. PTT ile Aktif Bank arasındaki protokol kapsamında emekli maaşını aldığı bankaya gecikmede borcu olan emekliler, borç transferi yapabiliyor.

PTT borç transfer kredisi olarak isimlendirilen bu kredi sayesinde diğer bankalardaki kredi, kredi kartı ve hatta Kredili Mevduat Hesabı(KMH) borçlarını PTT çatısı altında toplanabiliyor. Böylelikle hem mevcut borçların gecikmeden çıkarak, kredi sicilini olumsuz etkilemesi hem de icraya gitmesi engellenmiş oluyor. Ayrıca emekliler, bankalara olan borçlarını çok daha cazip aylık taksit tutarlarından faydalanabilecekleri uygun geri ödeme planlarından yararlanabiliyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

PTT Borç Transfer Kredisi Başvurusu

Emekliler, maaşını aldıkları bankada olan kredi, kredi kartı ve KMH borçlarını 36 ay vade imkanıyla PTT çatısı altında toplayabiliyor. 36 ay vadeyle diğer bankalardaki kredi, kredi kartı ve KMH borçlarınızı yalnızca %3.09 kredi faiz oranıyla yeniden taksitlendirebiliyorsunuz. Bunun için size en yakın PTT şubesine giderek, şahsen başvuruda bulunmanız gerekiyor. Üstelik PTT borç transferi kredisi kampanyasından yararlanmak için emekli maaşınızı da PTT’ye taşıma zorunluluğu bulunmuyor. Ancak kredi başvurusu esnasında emekli maaşınızı PTT’ye taşıdığınızda Aktif Bank’ın emeklilere özel “N Kolay Emekli Kredisi” ürününden de faydalanabiliyorsunuz. 10.000 TL limitli PTT borç transfer kredisi kullandığınızda aylık taksit tutarı 507.68 TL oluyor.