PTT ile Aktif Bank arasında varılan protokol, PTT şubelerinin birer banka şubesi olarak işlev görmesini sağlıyor. Yeni hazırlanan birçok kampanyayla, çeşitli kesimler için bankacılık ürünlerinin yanı sıra kredi ürünleri de sunan PTT, son olarak hazırladığı kampanyayla emeklilerin diğer bankalarda olan kredi ve kredi kartı borçlarını PTT’ de birleştirebileceği bir fırsat oluşturdu.
PTT Borç Transfer Kredisi ile ilgili duyurular, Aktif Bank ve PTT tarafından yapıldı. Aylıklarını PTT şubelerinden alan emekliler, krediye başvurduklarında aynı gün içerisinde diğer bankalarda bulunan borçlarının tamamını PTT’ ye transfer edebiliyorlar.

PTT Borç Transfer Kredisini Kimler Kullanabiliyor?

PTT Borç Transfer Kredisi, emekli müşteriler için hazırlanmış bir kredi kampanyası. Aktif Bank ile PTT arasında ki işbirliğiyle sunulan krediyi, emekli aylığını PTT şubesine transfer eden ve ilk aylığı yatmış olan kişiler tarafından kullanılabiliyor. Diğer bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçlarının kapatılması için sunulan kredi, borçların PTT’ de ve daha uzun vadede birleştirilmesini ve daha uygun faiz oranına sahip olmasını sağlıyor. Böylece emekliler borçlarını daha kolay bir şekilde ödeyebiliyorlar.

PTT Borç Transfer Kredisi Ne Kadar?

PTT şubelerinden emekli aylığını alan müşteriler, istedikleri PTT şubesine uğrayarak başvuru formunu doldurabiliyor. Emekliler için hazırlanmış olan Borç Transfer Kredisi kampanyasında, kullanılabilecek en üst tutar 50.000 TL olarak belirlenmiş. 50.000 TL ve 36 ay vade seçeneğiyle sunulan kredi, % 4,09 faiz oranına sahip.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Aylığını PTT’ den alan emekliler başvuru formu dışında herhangi bir evrak getirmek zorunda değiller. Emeklilerden kefil, teminat ya da belge istenmiyor. Başvuru formu doldurulduktan sonra, aynı gün içerisinde kredi onayı geliyor. Aylıklarını PTT’ ye taşımak isteyen emekliler, taşıma işlemi gerçekleştikten sonra, ilk aylığın yatmasının ardından bu avantajdan faydalanabiliyor. Yapılan başvuru sonrasında, diğer bankalarda bulunan kredi ve kredi kartı borçları PTT tarafından ödeniyor. Ardından 36 ay vade seçeneğiyle aylık eşit taksitli olarak ödemelerinizi PTT’ ye gerçekleştiriyorsunuz. PTT tarafından emekliler ve diğer kesimler için sunulan çeşitli kredi ürünleri de bulunuyor. Tüm başvurularınızı, herhangi bir PTT şubesine başvurarak yapabiliyorsunuz.