Ülkemizde iş arayan kişi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor, özellikle de çalışma hayatı olmamış kişiler ve yeni mezunlar hayatlarını idame ettirmek amacıyla kendilerine uygun olan işlere başvuru yapsalar da istedikleri gibi işler bulmaları pek mümkün olmuyor. Pek çok şirket, işe alacağı kişilerden pek çok özelliği barındırmalarını istiyor. İş arayan kişilerin umudu günden güne tükenmeye başlamışken, İş ve İşçi Bulma Kurumu İŞKUR üzerinden her gün birçok yeni ilan yayınlanmaya devam ediyor.

Türkiye'deki işsizliğe çare olmaya çalışan İŞKUR, yeni firmalarla anlaşmalar yaparak vatandaşlara iş kapısı olanağı sunmaya çalışıyor. Bugün sizler için İŞKUR'un web sitesi üzerinden yayınlanan iş ilanlarını ve bu iş ilanlarına nasıl başvuru yapabileceğinizi araştırdık!

İŞKUR’dan İş Bulmak Çok Kolay!

İş ve İşçi Bulma Kurumu İŞKUR, 2021 yılının en sık ziyaret edilen web sitelerinden oldu. Birçok farklı sektördeki firmalar için çalışan bulan ve yüzbinlerce kişiye iş kapısı sağlayarak istihdam yaratan İŞKUR, her gün onlarca farklı iş ilanını web sitesi üzerinden yayınlamaya devam ediyor. Eğer siz de iş arıyorsanız, İŞKUR'un E-Şube'sine üye olabilir ve CV'nizi doldurarak iş başvurusunda bulunmaya devam edebilirsiniz. İŞKUR'da mühendislikten muhasebeciliğe, kasiyerlikten müdürlüğe kadar pek çok farklı sektör ve pozisyonda iş alımları yapılıyor. Sizler de kendinize en uygun işi bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

İŞKUR'dan Nasıl İş Bulunur?

Eğer siz de İŞKUR'dan iş başvurusu yapmak istiyorsanız, İŞKUR'un E-Şube'sine üye olmanız ve profil oluşturmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz profilde eğitim gördüğünüz okullardan, çalışma hayatınızdan ve yetkinliklerinizden bahsederek kendi CV'nizi oluşturmuş oluyorsunuz. Ardından da "İş İlanları" sekmesi üzerinden İŞKUR'da bulunan iş ilanlarının tümüne erişim sağlayabiliyorsunuz. Karşınıza gelen arama ekranından kendi istek ve durumunuza uygun olarak; çalışma yeri, ülke, il, ilçe, ilan no, ilan tarihi, meslek, öğrenim durumu, iş yeri türü ve engel durumu gibi filtreleri kullanarak kendinize en uygun iş ilanlarını listeleyebilirsiniz. Sonrasında da bu ilanları inceleyerek kendinize uygun olanlara başvuru yapmaya başlayabilirsiniz.