Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren haber PTT’den geldi. PTT, Aktif Bank işbirliğiyle tüm emeklilerin acil masrafları için düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanabilmesini sağlıyor. Emekliler, PTT’ye başvuruda bulunarak 80.000 TL’ye kadar düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Üstelik emeklilerin başvuru için PTT şubelerine gerek kalmadan PTT SMS ile kredi başvurusu yapabiliyor. İşte PTT’nin emekli müşterilerine özel ihtiyaç kredisi koşulları ve başvuru yöntemleri!

PTT’den Emeklilere 80.000 TL Limitli Kredi

PTT, 2022 yılında yüksek enflasyonun getirdiği hayat pahalılığı karşısında ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan tüm emeklilere uygun koşullarda ihtiyaç kredisi sunuyor. PTT ile Aktif Bank arasındaki işbirliği kapsamında emekliler, PTT’den SMS ile anında ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Üstelik SMS ile başvurulabilen ihtiyaç kredisinde emeklilerden kefil veya şartta talep edilmiyor.

PTT Emekliye Özel Kredi Şartları

PTT’nin Aktif Bank işbirliğinde emekliler için sunduğu 80.000 TL limitli düşük faizli ihtiyaç kredisinden sadece emekli maaşını PTT’den alan emekliler yararlanabiliyor. Kampanya kapsamında başka bankadan aldığı emekli maaşını PTT’ye taşıyan emeklilerde uygun faizli ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanabiliyor.

PTT’nin emekli maaşı müşterilerine özel kefilsiz ve şartsız ihtiyaç kredisi kapsamında emekliler 80.000 TL’ye kadar olan tüm nakit ihtiyaçları için SMS ile başvuru yapabiliyor. PTT şubelerine gitmelerine gerek kalmadan kredi almayı sağlayan PTT emeklilere özel ihtiyaç kredisinde 80.000 TL’ye kadar sadece %2.69 sabit kredi faiz oranı uygulanıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Bankacılık mevzuatı gereğince PTT, 80.000 TL limitli emekli ihtiyaç kredisinde 36 ay vadeyi en fazla 50.000 TL’ye kadar kullanımlar için sunabiliyor. 50.001 TL ile 80.000 TL arasındaki limitlerde ihtiyaç kredisi kullanımına en fazla 24 ay vade seçeneği sunabiliyor. Kredi faiz oranı ise kredi limiti ve vade sayısına göre değişmeden sabit olarak %2.69 olarak uygulanıyor.
Kampanya kapsamında emekli maaşını PTT’den alan tüm emekliler, 40.000 TL limitli ihtiyaç kredisi kullanımlarına 36 ay vade seçebiliyor. 40.000 TL için 36 ay vade seçiminde %2.69 faiz oranı üzerinden ayda sadece 1.895.01 TL taksit ödemesi oluşturuluyor. Bu kullanımda 210 TL tutarında da “kredi tahsis ücreti” uygulanıyor.