2023 yılında ev sahibi olma hayali kuranlar için müjde Türkiye Finans’tan geldi. Türkiye Finans, bankadan konut satışlıyla herkese ev sahibi olma fırsatı sunuyor. İcradan gelen konutların çok düşük fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla satıldığı Türkiye Finans konut satışı şartları da belli oldu. Peki Türkiye Finans konut satışı nasıl yapılıyor? Katılım şartları neler? Detayları haberimizde!

Türkiye Finans’tan Konut Satışı

Türkiye’nin en önemli katılım bankacılıklarından Türkiye Finans, 2023 yılında da konut satışına devam ediyor. Türkiye genelinde elinde bulundurduğu konutların satışını açık arttırma usulünde satışa sunuyor. Böylelikle vatandaşlar normal gayrimenkul sektörü fiyatlarının çok daha altındaki fiyatlara hayallerindeki eve sahip olma imkanından yararlanabiliyor.

Türkiye Finans konut satışı ihale usulünde gerçekleştiriliyor. Söz konusu ihaleler internet ortamında çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Böylelikle vatandaşlar çok daha rahat bir şekilde Türkiye’nin her yerindeki konut satış ilanlarına katılım gerçekleştirebiliyor. Türkiye Finans konut satış ihaleleri, popüler e-ihale platformları olan “bankadan.com”, “intengo”, “tapu.com”, “muzayede.com” ve “mülkedin” internet siteleri üzerinden gerçekleştiriliyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Türkiye Finans Konut Satış İhalesine Nasıl Katılınır?

Türkiye Finans konut satış ihalesine katılmak için her konut ilanında belirlenen hizmet bedelinin bankaya yatırılması gerekmektedir. Hizmet bedelini ödeyen kişiler konutun ihale başlangıç ve sona erme tarihleri arasında belirlenen minimum arttırma tutarı üzerinden teklif iletebiliyor. İhale süreci sonunda en yüksek teklife sahip olan kişi konutu satın almaya hak kazanıyor.

Türkiye Finans’tan Siirt Merkez’de 100 Metrekare Daire 225.000 TL

Türkiye Finans, Siirt’in merkez ilçesinde bulunan 100 metrekare büyüklüğündeki 3+1 konutun satışını ihale usulünde “tapu.com” adresinde yapıyor. Söz konusu teklif vermek isteyen kişilerin belirlenen 10.600 TL tutarındaki hizmet bedeli peşinatının ödemesini gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hizmet bedeli ödemesini gerçekleştiren kişiler ihale süreci sonuna kadar söz konusu konut için teklifte bulunabiliyor. İhale süresi sonunda en yüksek teklife sahip olan kişiler konuta sahip olabiliyor.

Üstelik bu ve buna benzer konut satışlarında Türkiye Finans tarafından sunulan % faizli ve avantajlı kar payı oranlarına sahip olan konut finansmanı desteğinden de yararlanılabiliyor.