Şehir yaşantısının en zorlu noktalarından birisini kesinlikle şehir içi ulaşım oluşturuyor. Belediyelerin toplu taşıma araçlarıyla şehir içi seyahatler hem oldukça yorucu ve eziyetli hem de oldukça maliyetli olabiliyor. İş veya gezi için toplu taşıma kullanılması gerçekten yüklü maliyetlere neden olabiliyor. Ankara’da vatandaşlara toplu ulaşım kullanımında büyük indirim müjdesi geldi. İşte başkent Ankara’da indirimli yolculuğun detayları!

Ankara’da Toplu Ulaşıma İndirim Müjdesi

Başkent’te vatandaşlara belediye hizmetleri konusunda önemli kampanyalar sunuluyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) tarafından alınan son karar ile birlikte vatandaşın cebini yoran toplu taşıma maliyetlerini önemli oranda düşürüyor.  Büyükşehir belediyesi Ankara’da yaşayan ve toplu taşıma kullanan vatandaşlara önemli bir indirim müjdesi sundu.

Ankara’da alınan karar ile birlikte hem vatandaşların toplu taşımayı daha ekonomik kullanmalarını sağlamayı hedefliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni kararıyla birlikte toplu taşımanın daha ekonomik olmasını sağlayarak, vatandaşın toplu taşımayı tercih etmelerinin teşvik edilmesi amaçlanıyor. Böylelikle Ankara’daki trafik yoğunluğunda da önemli bir düşüşün sağlanabilmesi hedefleniyor. Bu şekilde geçilecek yeni indirimli tarife sayesinde hem vatandaşın hem de devletin önemli bir tasarruf sağlayabilmesi de mümkün olacak

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

27 Nisan’dan İtibaren Ankara’da Toplu Taşımaya İndirimli Tarife

Ankara’da alınan yeni karar ile birlikte 27.04.2022 tarihinden itibaren şehir içi ulaşım araçlarının gün içerisinde 06.00 ile 06.45 saatleri arasında indirimli tarifeye getirilmesi sağlandı. Ankara’da toplu taşımada indirimli tarife her gün 06.00 ile 06.45 saatleri arasında EGO Genel Müdürlüğü çatısı altında faaliyet gösteren otobüs, raylı sistem, teleferik ile BaşkentRay’da geçerli olacak. Belirtilen saatler arasında bu toplu taşıma araçlarında yapılacak geçiş ücreti 6.5 TL olarak uygulanıyordu. 27 Nisan’dan itibaren 06.00 ile 06.45 saatleri arasında 4.5 TL olarak ücretlendirilmesi kararlaştırıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya alınan toplu taşıma ücretlerinde belirli saatlere indirim uygulaması, trafik yoğunluğunun düşüşüne de önemli bir katkı sağlayacağı belirtiliyor. Çünkü bu şekilde vatandaşlar özel araçlar yerine daha çok toplu taşımayı kullanacak, böylelikle de kent genelinde trafikteki araç sayısı düşürülerek, trafiğin önemli oranda rahatlatılması sağlanacak.